3. Резервите на Левски постлаха пътя към АИК с 3:0 над Калиакра (видео)

Резервите на Левски постлаха пътя към АИК с 3:0 над Калиакра (видео)

Без особени затруднения Левски успя да победи Калиакра (Каварна) в мач от четвъртия кръг на „А” група

Без особени затруднения Левски успя да победи Калиакра (Каварна) в мач от четвъртия кръг на „А” група. В мач без особени футболни достойнства „сините” победиха с 3:0, като две от  попаденията отбеляза капитанът в днешната среща Александър Александров. Третият гол добави Исмаил Иса в добавеното време на срещата. На терена за Левски играха голяма част от юношите на клуба, с което Ясен Петров успя да запази голяма част от титулярните си футболисти за предстоящия сблъсък в плейофите на Лига Европа срещу АИК. Собственикът на „сините” Тодор Батков наблюдава зорко представянето на своите футболисти от трибуните на „Георги Аспарухов”.

Играта през първото полувреме бе силно повлияна от непоносимите за футболен мач високи температури. Двата тима играеха предимно с умерено темпо, а това лиши срещата от интересни положения.

Гостите от Каварна не направиха достатъчно, за да затруднят отбора на Левски, който в даден момент от срещата разчиташе на седем футболисти от школата си. Сашо Алксандров стреля опасно от пряк свободен удар в 23-ата минута, с което посъживи мача. В 41-ата пък ветеранът в редиците на „сините” успя косвено да изведе тима си напред в резултата.

Исмаил Иса свали с глава към капитана Александров, който навлезе в наказателното поле, задмина вратаря на гостите и стреля от максимално стеснен ъгъл. Топката все пак попадна в краката на Стоян Стефанов, който не успя да я спре подобаващо и си отбеляза автогол.

За второто полувреме в игра за „сините” се появиха Владо Гаджев и Жоазиньо, които активизираха домакините в предни позиции. В 74-ата минута вратарят на Калиакра Йордан Господинов успя да избави тима си от гол, след като отрази два последователни удара, въпреки че при втория топката бе преминала гол линията.

В 88-ата минута Левски получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Антон Димитров. След кратък спор с Гаджев Сашо Александров застана зад топката и с техничен удар затвърди победата на Левски.  Исмаил Иса пък придаде блясък на успеха в последните секунди на добавеното време, като проби през двама защитници в бели екипи и от границата на наказателното поле реализира с техничен удар третото попадение в срещата.

Левски – Калиакра 3:0
1:0  А. Димитров (автогол) 41’
2:0 Александров 89’ (дузпа)
3:0 Иса 90’+1’

За Левски: 12. Митрев, 4. Ст. Станчев, 15. Бензукан, 55. Милиев, 26. Щърков, 16. Огнянов, 3. Грийн (Жоазиньо), 7. Александров (к), 17. Младенов (Гаджев), 29. Иса, 28. Киров (Христов);
Резерви: 1. Петков, 2. Мюлдер, 5. Иванов, 18. Христов, 20. Жоазиньо, 22. Тасевски, 45. Гаджев;
Старши треньор:   Ясен Петров

За Калиакра: 1. Господинов, 77. Св. Петров, 4. Д. Димитров, 5. Ант. Димитров, 8. Раденцов, 9. Петков, 14. Райчев (к), 15. Ант. Петров (Бонев), 16. Стефанов (Стоилов), 22. Садула, 23. Г. Станчев (Здравков);
Резерви: 33. Радев, 7. Здравков, 10. Н. Петров, 17. Кичуков, 18. Стоилов, 25. Събев, 30. М. Петров;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо