3. Романов донесе престижен успех на Локо (Сф) над Кубан с гол в 90-ата минута

Романов донесе престижен успех на Локо (Сф) над Кубан с гол в 90-ата минута

"Железничарите" биха Ивелин Попов и компания с 1:0 в самия край

Локомотив (Сф) постигна много престижен успех с 1:0 над Кубан (Краснодар) в контролна среща в Белек. Владислав Романов вкара победния гол за „железничарите”, за които това бе първи успех на турска земя след загубата от Прибрам и ремито с Уфа. Победата е още по-значима, защото това беше едва първи гол в мрежата на Кубан за цялата подготовка на руснаците от началото на 2015 година.

Националът Ивелин Попов започна като титуляр за Кубан и бе заменен в 61-ата минута при тройна смяна за осмия в руския елит. Попето пропусна три изгодни положения, но бе изпратен с овации от български фенове, които се сдобиха и с фланелката му от мача.

През първата част Локомотив игра затворено и позволяваше на Кубан да разиграва повече. Романов фаулира Ивелин Попов в 18-ата минута и от последвалото центриране на Кулик, Шунич с глава изпрати на сантиметри над гредата при първото опасно положение.

В 31-ата минута Божидар Митрев изби силен изстрел на Уго Алмейда извън наказателното поле, Игнатиев имаше празна врата пред себе си, но защитник на Локомотив успя да изчисти пред него.

„Червено-черните” показаха зъби и можеха да поведат след хубава атака отдясно в 36-ата минута, но бранител на руснаците изпревари Даниел Генов преди той да засече.

Божидар Митрев спаси сигурен гол в 54-ата минута и успя някак да извади изпод гредата удара на Букур, който получи на няколко метра пред вратата.

После Ивелин Попов и Балде разиграха късо един корнер, последният навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл прати много близо над целта.

След час игра Попето имаше два шанса да вкара, но ги пропиля. Първо Хубулов го изведе зад защитата, Попов си поведе и беше бутнат в гръб, но дузпа не последва, а секунди по-късно Балде достави отлично за Ивелин на гредата и само празната врата беше пред него, но той се размина с топката.

Това беше последното действие на Ивелин Попов в мача, защото веднага след двата пропуска той бе заменен при тройна смяна на Кубан. Любопитно беше, че около терена имаше български фенове, които изпратиха капитана на българския национален отбор с възгласи „Браво, Попе”, а един от феновете взе и фланелката му от мача.

Преслав Йорданов направи голям пропуск в 82-ата минута и не уцели вратата от отлична позиция.

Локо нанесе своя удар в 90-ата минута. Журавлев изгуби при изнасянето на топката, Преслав Йорданов стреля, вратарят Беленов спаси, но при добавката Влади Романов буквално щеше да скъса мрежата за 1:0.

Това беше първият допуснат гол от Кубан през цялата им подготовка в Турция, а отборът от Краснодар тръгва за Русия, защото това бе и последната им контрола от лагера.

Локо (Сф): Божидар Митрев, Йордан Тодоров (65-Александър Манолов), Румен Трифонов, Камен Хаджиев (46-Александър Бранеков), Траян Траянов, Иво Иванов (65-Даниел Васев), Том, Антонио Ливраменто (73-Велков), Даниел Генов, Владислав Романов, Ламджед Шехуди (73' Преслав Йорданов)

Кубан: 23. Александър Беленов; 22. Антон Соснин, 2. Игор Армаш, 14. Тони Шунич, 38. Андрей Ещенко, 7. Владислав Кулик, 10. Шарл Каборе, 18. Владислав Игнатиев, 15. Сергей Ткачев, 71. Ивелин Попов, 24. Уго Алмейда