3. Рожденик върна Славия към победите - 1:0 над Берое (ВИДЕО)

Рожденик върна Славия към победите - 1:0 над Берое (ВИДЕО)

"Белите" вкараха от съблекалнята и удържаха аванса до края

Славия прекъсна серията от две поредни загуби с успех с 1:0 над Берое в Стара Загора. Героят за "белите" беше рожденикът Галин Иванов, който вкара преди да са изминали и 120 секунди игра.

Столичани запазиха седмото място с 41 точки и са на един пункт от шестия Черно море, но варненци все още не са изиграли мача си от кръга. Берое пък е 12-ти с 24 пункта.

Славия започна ударно мача и още с първата си атака излезе напред в резултата. Ахмед Ахмедов беше изведен в коридор зад защитата на домакините. Нападателят преодоля Иван Караджов и от аутлинията потърси свой съотборник. Емил Стоев отклони с петичка, но Караджов спаси. Последва обаче добавка на рожденика Галин Иванов, който нямаше как да пропусне от близко разстояние – 0:1.

В следващите минути старозагорци се опитаха да отговорят. Те организираха няколко опасни атаки, които не доведоха до сериозна опасност пред вратата на Светослав Вуцов. При едно центриране от пряк свободен удар Макс Челич засече с глава от чиста позиция, но покрай целта.

В 17-ата минута Галин Иванов направи страхотен рейд през центъра, след което комбинира с Кристиян Добрев. Последва силен удар по земя, с който Караджов се справи. Две минути по-късно Берое отправи първия точен удар по посока вратата на Вуцов. Серкан Юсеин пробва от сериозна дистанция. Стражът на „белите“ внимаваше и не беше затруднен.

Две минути преди почивката Светослав Вуцов също демонстрира майсторство. Вини Трибуле беше изведен по левия фланг. Крилото подаде към включилия се на скорост Уерди Мара. Десетката на старозагорци пое и с левия крак стреля под напречната греда. С една ръка Вуцов успя да избие в корнер.

В 45-тата минута Емил Стоев, Галин Иванов, Крис Добрев и Ахмедов разиграха с по едно докосване. Последния от изброените вкара на празна врата. Защитниците на Берое обаче бяха спрели да играят, защото смятаха, че има засада. Такава беше отсъдена на Добрев. ВАР провери ситуацията, която беше по-тънка от първоначално създалото се впечатление. В крайна сметка обаче попадението не беше зачетено. Четвърт час преди изтичането на редовното време „белите“ отнеха топката в центъра на терена. Галин Иванов тръгна на скорост. Славистите се озоваха в ситуация трима на трима. Капитанът пусна към Тони Тасев. Влезлият като резерва опита да завърши с едно докосване, но Караджов спаси.

Берое - Славия 0:1
0:1 Галин Иванов 2

Стартови състави:

Берое: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 10. Уерди Мара, 14. Педро Сантана, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов – К, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА