3. Рубин обърна ЦСКА до 4:2, Станислав Манолев се контузи тежко (ВИДЕО)

Рубин обърна ЦСКА до 4:2, Станислав Манолев се контузи тежко (ВИДЕО)

Съмнения за фрактура на ръката помрачиха втората контрола на "червените" в Испания

Станислав Манолев получи тежка контузия във втората контрола на ЦСКА в Испания. Червените бяха обърнати до 2:4 от руския Рубин (Казан).

Бившият национал беше заменен в началото на второто полувреме, но при изчерпани смени беше преценено от старши треньора Стамен Белчев да се появи отново на терена десетина минути преди края, когато Александър Дюлгеров получи контузия в ръката. И при лошо приземяване Манолев също получи травма в ръката, като има съмнения за счупване.

Срещата се проведе в "Аяла Поло Клуб" в Сотогранде, като именно Манолев откри резултата в 24-ата минута, а осем минути по-късно Руй Педро удвои с изящно изпълнение. Деветият в руската Премиер лига Рубин изравни до почивката и осъществи пълен обрат до 4:2 след нея.

Поради различни причини, които не са толкова сериозни, контролата пропуснаха Николай Бодуров, Милчо Ангелов и Слави Петров. По време на проверката стана ясно, че Диого Виана е бил продаден на унгарския Дебрецен, а Антон Недялков също има проблеми.

В началото Руй Педро развинти бившия играч на Барселона и Арсенал Алекс Сонг отляво и центрира прострелно, но защитата на Рубин се справи.

В 17-ата минута шут на Рочина от фронтална позиция сякаш облиза гредата на Китанов.

ЦСКА откри в 24-ата минута. Рубен Пинто даде чудесен извеждащ пас зад гърба на отбраната, Манолев укроти топката и прецизно намери близкия долен ъгъл.

Рубин можеше да изравни веднага, като рикоширал удар на Рочина прехвърли Китайнов, но и вратата.

„Червените”, които играха в бяло, удвоиха в 32-ата минута, когато бе хвърлен тъч и Руй Педро като детска игра със страхотен удар заби в далечния горен ъгъл, отбелязвайки второто си попадение в контролите. Той беше точен и при успеха с 2:1 над Локомотив (Москва).

Рубин бързо намали, а до почивката изравни. Първо в 34-ата минута Макс Лестиен сви към Жонатас отляво и последният от чиста позиция не остави шансове на Китанов.

В 41-ата минута се стигна до 2:2. Оздоев бе оставен непокрит сред куп от бранители на ЦСКА и с глава прати в мрежата.

През второто полувреме Стамен Белчев извърши редица смени, като само Дюлгеров остана на терена.

Грешка на резервата Красимир Станоев позволи на Илзат Ахметов да осъществи пълен обрат за Рубин в 71-ата минута.

Станислав Манолев, който бе заменен по-рано, трябваше да се появи отново в игра десетина минути преди края, когато Александър Дюлгеров нямаше как да продължи заради болки в ръката.

Това се оказа пагубно и Станислав Манолев контузи много тежко своята ръка в 84-ата минута. Крайникът на фланговия футболист беше в неестествено положение, като има сериозни съмнения за фрактура. Според „Диема Спорт”, проблемът е в левия лакът, като Манолев не може да движи ръката си. Ще бъде откаран в болница.

Две минути преди края Рубин вкара четвърти гол, дело на Цаткаш.

2:4 Цаткаш (88')

ЦСКА: Китанов, Манолев (46-Ст. Атанасов), Чорбаджийски (60-Ал. Георгиев), Перес (60-Станоев), Дюлгеров (80-Манолев), Пинто (46-Шимао), Бумал (60-Гълъбов), Педро (60-Руменов), Нунеш (60-Колев), Кулма (60-Т. Йорданов), Йорданов (46-Десподов)
Неизползвани резерви: Александър Конов (в), Антон Недялков
Старши треньор: Стамен Белчев

Рубин първо полувреме
: Рижиков, Устинов, Санчес, Бурлак, Бауер, Алекс Сонг, Ян М’Вила, Оздоев, Рочина, Лестиен, Жонатас
Рубин второ полувреме: Нестеренко, Самбрано, Кверквелия, Михайлов, Набиулин, Камболов, Цаткаш, Жемалединов, Ахметов, Билялединов, Карадениз
Старши треньор: Хави Грасия

Контролите на ЦСКА през зимата:

22 януари, в Испания: ЦСКА - Локомотив (Москва, Русия) 2:1
26 януари, в Испания: ЦСКА - Рубин (Русия) 2:4
30 януари, в Испания, 13:00 часа: ЦСКА - Динамо (Киев, Украйна) Диема Спорт
1 февруари, в Испания, 17:00 часа: ЦСКА - Сувон Блууингс (Южна Корея)
3 февруари, в Испания, 17:00 часа: ЦСКА - Сьондерийске (Дания) Диема Спорт

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

ЦСКА има нов директор

ЦСКА вече има нов Съвет на директорите

Норвежец поднови тренировки с ЦСКА

ЦСКА стартира седмичния си тренировъчен процес на клубната база в Панчарево преди съботният двубой срещу Левски

Титуляр не тренира с Левски

Защитникът на Левски Кристиан Димитров днес тренира отделно от основната група

ЦСКА има нов Съвет на директорите

От днес ЦСКА има нов Съвет на директорите

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.