3. Руснак от Славия прониза Ботев в Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Руснак от Славия прониза Ботев в Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белите се изравниха с Левски, Георги Петков с решителни спасявания

Славия победи Ботев (Пловдив) като гост в двубой от 23-ия кръг на А група. Срещата завърши при резултат 1:0.

Голмайстор стана руснакът Сердар Сердеров, който беше точен през второто полувреме.

Това бе четвъртата поредна загуба за „канарчетата” от славистите, които се поздравиха след успех за първи път под ръководството на Александър Тарханов.

Домакините завършиха двубоя с 10 души, след като Лъчезар Балтанов получи два червени картона в рамките на 2 минути в добавените пет минути.

С успеха столичани събраха актив от 35 точки изместиха Берое от третото място. По-късно днес, от 16:30 ч., заралии (34) приемат Черно море. Ботев е шести с 24 точки.

Преди началото на срещата звуча националния химн по случай 3-и март. Феновете на домакините бяха организирали специална хореография, която включваше бели, зелени и червени балони.

През първата част двамата отбора не предложиха особено качествен футбол. „Белите” и „канарчетата” не успяха да отправят нито един точен удар за първите 45 минути. Гостите от София започнаха агресивно двубоя и направиха няколко опити за преса в началните етапи на срещата, но бързо отстъпиха инициативата на домакините.

Като цяло преобладаваха предимно единоборствата, нарушения се извършваха често, което накъса много играта. Главният съдия Никола Попов имаше немалко работа, като се наложи да покажи 5 жълти картона.

В 28-ата минута се случи доста спорно положение. Цветомир Панов фаулира Грегъри Нелсън много близо до наказателното поле, като останаха сериозни съмнения, че нарушението бе извършено в пеналта. „Канарчетата” моментално поискаха дузпа, но реферът отсъди пряк свободен удар. С изпълнението му се нагърби Игор Ощипко, но прати топката право в стената.

До края на частта Ботев натисна, но „белите” бяха добре подредени в защита и нулевото равенство се запази.

Всичко интересно и стойностно се случи през второто полувреме. Три минути след подновяването на играта Славия откри. Борислав Балджийски центрира в наказателното поле към Сердар Сердеров, който с глава не остави шансове на Виктор Голас с дебютното си попадение за „белите”.

Малко след това пред „жълто-черните” се откри страхотна възможност да изравнят. Тодор Неделев изпълни майсторски пряк свободен удар, като насочи топката в горния ляв ъгъл, но Георги Петков показа класата си и с една ръка успя да избие.

В 63-ата минута Ивайло Димитров можеше да реши всичко в полза на „белите”. Сердаров го намери много добре, нападателят надбяга Ощипко и излезе сам срещу Голас, но шутира право в тялото на бразилеца.

Постепенно домакините започнаха да владеят повече топката и подложиха на сериозен натиск „бялата” защита. Четвърт час преди края влезлият като резерва Наско Милев завърши с мощен удар от движение продължителна атака, но Петков отново бе на мястото си и отрази подобаващо.