3. С човек по-малко Левски би Локомотив в Пловдив и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рамос донесе успеха на „сините”, гол на домакините отменен заради несъществуваща засада

Макар че игра с човек по-малко цяло второ полувреме, Левски спечели с минималното 1:0 визитата си на Локомотив в Пловдив от 25-ия кръг на „А” група и зае първото място в класирането, изпреварвайки с точка досегашния лидер и шампион Лудогорец, който обаче има с мач по-малко.

Двата отбора започнаха пределно мотивирани срещата на стадион „Локомотив” в парка Лаута, като още в седмата минута домакините успяха да пратят топката в мрежата. Това стана след грешка на започналия донякъде изненадващо сред титулярите на гостите бранител Йордан Милиев, която позволи на Даниел Георгиев да стреля силно от границата на наказателното поле. Ударът му затрудни сериозно Пламен Илиев, но стражът успя да го отрази, както и последвалата добавка на Абушев, но впоследствие Тимонов прати топката в мрежата му, макар че преди това бе отсъдена засада.

Повторенията обаче показаха, че такава е нямало и атаката на „смърфовете” е била спряна неправилно, защото Дъстли Мулдер покриваше. Така или иначе обаче играта продължи, а в 25-ата минута на срещата главният рефер Радан Мирянов я прекъсна, за да могат играчите да се освежат и да отпият по глътка вода в топлото време.

След това Левски постепенно овладя инициативата и натика Локомотив в собствената му половина. Вследствие на това се стигна напълно заслужено до попадение в полза на „сините”, което бе реализирано от Кристовао Рамос. Португалецът получи топката по десния фланг на атаката и успя да премине през двама бранители на домакините и да преодолее стража им с рязък удар по диагонала.

До края на полувремето нямаше повече опасности, но малко преди почивката Мартин Кавдански и Дъстли Мулдер се спречкаха край страничната линия и двамата получиха жълти картони. Това оказа влияние на двубоя, тъй като веднага след подновяването на играта холандският краен бранител на Левски фаулира грубо Диего и напълно заслужено бе изгонен за втори жълт картон. Малко по-късно домакинските фенове прекъснаха за кратко срещата, пускайки на терена димка, а веднага след това наставникът на гостите Николай Митов извади Жоао Силва и го замени с Владимир Гаджев.

Този ход даде резултат и Локомотив не можа да се възползва от своето числено предимство, а контраатаките на „сините” вещаеха опасност, тъй като на върха на атаката заигра бързоногия Гари Родригес. Полузащитниците на Левски пък не позволяваха на „черно-белите” да се настанят в половината на столичани и принудиха наставникът на пловдивчани Стефан Генов да опита освежаване на играта с промени в тактическата постройка.

Той го стори и в последните 10 минути дори заигра с трима в отбрана, заменяйки Кирил Котев с Четин Садула, но колегата му Николай Митов на свой ред затвори играта и пусна в игра Димитър Везалов на мястото на Рене Михелич. В края на срещата пък голмайсторът в нея Кристовао Рамос поиска смяна и излезе накуцвайки, но това не наруши баланса в строя на „сините” и те взеха това, за което бяха дошли, а именно трите точки.