3. Съдиите заклаха Локо (Пд) срещу Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съдиите заклаха Локо (Пд) срещу Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани записаха първа победа над "смърфовете" в елита, но не и без помощта на арбитрите

Лудогорец победи Локомотив (Пд) за първи път в „А” група. След равенство и загуба миналия сезон днес шампионите победиха „черно-белите” на техния стадион с 5:2, като с основна заслуга за това бяха реферите и най-вече един от асистенците, който не вдигна явна засада при четвъртото попадение на гостите, дело на Гъргоров. Тогава искри прехвърчаха не само на терена, но и по трибуните, като административният на домакините Атанас Узунов поиска изпълнителният шеф на Лудогорец Ангел Петричев да бъде остранен от стадиона. Бадема се разписа още веднъж за гостите, а по един гол добавиха Марселиньо, Гела и Бургзорг. За Локо точни бяха Котев за 1:2 и Абушев за 2:4. Вторият удари и една греда.

Дебют за Локо направи Николай Дюлгеров, който дойде на „Лаута” като свободен агент след престой в ЦСКА. Той обаче беше заменен още на почивката при резултат 0:2.

В първите минути мачът беше скучен. Единоборствата и сблъсъците вземаха превес. До откриващото попадение на Лудогорец в 36-ата минута бяха показани 5 жълти картона, от които 3 на играчи на Локо и 2 на състезатели на гостите. „Черно-белите” от Пловдив се държаха добре на терена в първия половин час, но после видимо отстъпиха инициативата. В 32-ата минута удар на Гела бе с мъка избит от Кунчев. Четири минути по-късно Бадема изведе хитро Марселиньо с хитро подаване в наказателното поле. Бразилецът откри резултата с точен удар с левия крак в долния десен ъгъл.

Две минути по-късно Локомотив (Пд) можеше да изравни. Двама в черно-бяло бяха оставени непокрити в наказателното поле и Котев стреля с глава, ала в аут.

В 44-ата минута Гела покачи на 2:0, след като се разходи из цялата защита на Локо и с удар с левия крак покрай вратаря Кунчев реализира.

При 2:0 в полза на Лудогорец дойде почивката, като впечатление на домакините правеше поведението на главния рефер Ивайло Стоянов, който, според тях, подпираше тънко гостите с отсъждане на спорните ситуации в тяхна полза.

Наставникът на домакините Емил Велев се опита да промени развоя на събитията. На почивката той направи две смени. Маламов и Абушев влязоха на местата на дебютната Дюлгеров и Валери Георгиев.

Втората част започна с натиск на домакините. В 49-ата минута техничен удар на Златински затрудни максимално Чворович, който с мъка изби. В 52-ата минута отново капитанът на Локо произведе истинска бомба, но под рамката сърбинът с невероятен рефлекс предотврати гол в своята врата.

В 55-ата минута Лудогорец можеше да вкара трети гол. Иван Стоянов остана сам срещу вратаря, но тръгна да подава към Марселиньо, който се размина с топката.

Локомотив намали на 1:2 в 57-ата минута. Кирил Котев се оказа най-съобразителен в наказателното поле, възползвайки се от рикоширала топка при центриране на Костадин Марков.

Попадението окрили домакините и те упражниха натиск върху своите гости. Но мераците им бяха охладени от трети гол на Лудогорец, паднал в 63-ата минута. Гъргоров получи хитър пас зад защитата, излъга вратаря, после защитник се опита да му избие топката, но не успя и Бадема на празна врата направи 3:1.

В 70-ата минута отново той вкара за 4:1, но страничният рефер от близката страна не маркира явна засада. Гъргоров и Марселиньо бяха изведени сами срещу вратаря, разиграха и капитанът на разградчани вкара. Щабът на Локо обаче скочи на страничния съдия, като най-активен в недоволството му беше почетният президент Христо Бонев. По трибуните също беше горещо. Административният директор на домакините Атанас Узунов поиска изпълнителният шеф на Лудогорец Ангел Петричев да бъде отстранен от стадиона, без да знае кой е той. И след като полицията тръгна да извежда Петричев, Узунов нареди колегата му да бъде върнат.

На терена Локо върна гол за 2:4. Абушев отбеляза с летящ плонж на задната греда след отклонено центриране на Костадин Марков.

Крайното 5:2 за Лудогорец оформи резервата Мичел Бургзорг след асистенция на Генчев.