3. Сълзи след първия мач на България на Евро 2015 за юноши (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сълзи след първия мач на България на Евро 2015 за юноши (ВИДЕО+СНИМКИ)

Селекцията на Александър Димитров стартира първенството у нас със загуба 0:2 от Хърватия

Дебютантът България започна със загуба Европейското първенство за юноши до 17-годишна възраст, на което е домакин. Селекцията на Александър Димитров загуби 0:2 от Хърватия пред около 10 000 зрители в Стара Загора, където се получи истински футболен празник, и след първия кръг остана на последното място в група "А".

Головете за гостите вкараха Марко Бабич от Локомотива (Загреб) в 24-ата и резервата Адриан Блечич от Динамо (Загреб) в добавеното време на редовните 80 минути.

Нашите момчета отстъпваха игрово почти през целия двубой.

Хърватия откри резултата с попадение на Марко Бабич в 24-ата минута. Футболистът на „шахматистите” получи отдясно в наказателното поле, обърна се, освобождавайки се от Радослав Димитров, и шутира точно отблизо. Асистенцията бе на Соса.

В 50-ата минута Бабич пропусна да вкара на празна врата след отлично подаване на Моро. В 52-ата минута Русев проби през центъра, като преодоля трима защитници на гостите, но след това стреля в ръцете на Шемпер.

В 66-ата минута страхотен пропуск направи Тони Йорданов, който спря майсторски топката след отлично подаване на Илиян Стефанов, но очи в очи с Шемпер стреля в него.

В добавеното време на редовните 80 минути Блечич оформи крайното 2:0 на добавка.

Младите лъвчета избухнаха в сълзи след последния съдийски сигнал и аплодираха публиката.

Така, Хърватия оглави еднолично група „А” с актив от 3 точки. Испания и Австрия, които завършиха 1:1 в първия мач от нашата група, делят второто място с по 1 точка. Последен е тимът на България без спечелена точка.

В следващия кръг от група „А”, който ще се проведе в събота, България посреща силния отбор на Испания от 15:00 ч в Бургас. Два часа по-рано в Созопол е срещата между Хърватия и Австрия.

БЪЛГАРИЯ (17) - ХЪРВАТИЯ (17) 0:2
0:1 Бабич (24')
0:2 Блечич (80'+3)

България (17): Наумов (Лудогорец), Савов (Славия), К. Славов (к) (ЦСКА), Стаматов (Еспаньол), Христов (Славия), Головодов (ЦСКА), Димитров (ЦСКА), Стефанов (Левски), Чандъров (ДИТ), Русев (ДИТ), Йорданов (Литекс).

Резерви: Шейтанов (Левски), Иванов (ДИТ), Боримиров (Левски), Янев (Левски), Чукалов (Локо Пд), Йосков (Черно море), Ковачев (Лудогорец)

Смени в състава на България: Янев за Чандъров (47'), Йосков за Йорданов (68'), Ковачев за Димитров (69')

Селекционер: Александър Димитров

Рефер: Павел Рашковски (Полша)

Стадион: "Берое", Стара Загора, 10 000 зрители

Ботев Пд се връща на "Колежа" за тежък тест с Левски

"Сините" искат да продължат напрежението над Лудогорец с нова победа

Загорчич атакува Венци Стефанов: Вярвате на човек, който говори глупости (ВИДЕО)