3. Съмнителна дузпа помрачи успеха на Локомотив над Берое в хубав мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" се наложиха с 3:1 в Пловдив и се изравниха с Лудогорец и Ботев

Отборът на Локомотив (Пловдив) успя да постигне втора поредна победа в "А" група, след като тази вечер се наложи с 3:1 над тима на Берое в хубав и динамичен мач. Срещата се игра на стадион "Локомотив" и бе последна от програмата на 3-ия кръг на родната "А" група.

Н'Диае откри резултата в 41-ата минута, а Каядо изравни в 54-ата. 8 по-късно До Кармо отново изведе "смърфовете" напред, а в 86-ата съмнителна дузпа, реализирана от Камбуров оформи крайното 3:1.

Първата част започна на високи обороти, но като цяло чисти голови положения в нея нямаше. Инициативата се владееше от "смърфовете", докато заралии разчитаха на контраатаки, за да затруднят Господинов.

В 4-та минута Йордан Тодоров засече от воле дълго подаване от собствената му половина, но топката премина покрай вратата на Караджов.

След първите 15 минути темпото започна да спада, а двата отбора се захапаха в средата на терена. В 28-ата минута Камбуров опита късмета си от фаул, ала топката прелетя над напречната греда.

Така дойде 41-ата минута, когато Лазаров центрира от корнер в пеналта на гостите, където Н'Диае се извиси над всички и с глава даде аванс на своите.

До края на полувремето нямаше повече интересни положения и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "черно-белите".

Втората част отново стартира много динамично и още в 54-ата минута "зелено-белите" съумяха да възстановят статуквото. Тогава при една хубава контраатака Каядо бе намерен вдясно, премина отлично през Фераресо и с хубав удар с десния крак не остави шансове на Господинов.

3 минути по-късно Локомотив можеше да си върне преднината, след като Лазаров центрира опасно от фаул, Камбуров се озова на стрелкова позиция, но с глава не уцели вратата.

Стигна се до 62-ата минута, когато "смърфовете" все пак успяха да излязат отново напред. Кавдански засече с глава центриране отдясно на Якимов, топката срещна дяснат греда на Караджов и се върна във вратарското поле, където До Кармо засече с десния крак за 2:1.

10 минути след това домакините можеха да сложат точка на спора, след като при една бърза контраатака До Кармо намери Камбуров в наказателното поле, нападателят опита пас за Лазаров, който обаче забави крачка и остана далеч от топката.

180 секунди след това Берое имаше златен шанс да изравни. Тогава Здравко Илиев бе изведен в наказателното поле, премина през Господинов и шутира силно от малък ъгъл, но Фераресо изчисти с глава от голлинията.

В самия край на двубоя, в 86-ата минута, реферът Станислав Тодоров отсъди съмнителна дузпа за домакините за фаул на Крумов срещу Стефанов, която бе реализирана от Камбуров за крайното 3:1.

Така Локомотив се изравни по точки с лидерите Лудогорец и Ботев (Пловдив), като трите тима имат по 7. Берое пък остава с 4 точки в актива си.