3. Саша Симонович с нова победа за Възраждане 2020

Саша Симонович с нова победа за Възраждане 2020

Бившият халф на Левски Саша Симонович продължава да жъне победи като треньор на столичния клуб Възраждане 2020. Под негово ръководство отборът на родените през 2009 година (Деца "Б") надви с 2:0 като гост солидния тим на ОФК София. Симонович, който в кариерата си има гол за "сините" срещу Ливърпул за Купата на УЕФА, започна работа в новия си клуб преди десетина дни.

На стадиона в Требич двата отбора си дадоха сериозна битка, но Възраждане 2020 показа по-силен дух и успя да спечели трите точки. През първото полувреме мачът бе равностоен, но гостите, водени от капитана си Сава Фурнигов, поведоха с 1:0. При центриране от пряк свободен удар на украинския халф Олександър Сорокин, защитник на ОФК София засече топката в собствената си врата.

След почивката Възраждане 2020 вдигна оборотите и имаше явно превъзходство на терена. В средата на второто полувреме след брилянтен пас от вратаря Стилиян Пъдарев дясното крило Велян Колев проби и достави топката в малкото наказателно поле за Мартин Миладинов. Централният нападател на Възраждане 2020 не сбърка и резултатът стана 2:0.

До края на мача вратарят на ОФК София спаси удар от няколко метра на Миладинов, а след това последният уцели дясната греда с фамозен удар от границата на пеналта и нова асистенция на Велян Колев. В крайна сметка Възраждане 2020 заслужено стигна до победата, втора за тази седмица след успеха с 4:0 над Конкордия в понеделник.

"Много съм доволен от старанието на всяко едно дете на терена. Всички се бориха много и заслужено сега ликуват с победата. Виждам сериозен потенциал в този отбор и това ме амбицира да работя още повече за израстването на тези момчета. Ще използваме ваканцията и паузата в първенството следващата седмица, за да потренираме с децата. Искам да благодаря за подкрепата на всички родители", заяви след мача Саша Симонович. В този двубой той не можеше да ползва заради контузии двама от титулярите си Георги Сапунджиев и Даниел Мирчев.

СЪСТАВ НА ВЪЗРАЖДАНЕ 2020: Стилиян Пъдарев, Пресиан Павлов, Владимир Цветанов, Борис Костадинов, Михаил Добриянов, Олександър Сорокин, Сава Фурнигов (капитан), Велян Колев, Мартин Гиздавски, Мартин Миладинов, Константин Иванов (Симоне Валериев, Адриян Петров, Теодор Каракитуков)

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо