3. СЕНЗАЦИЯ! Берое удари Локо (Пд) насред "Лаута"(ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ! Берое удари Локо (Пд) насред "Лаута"(ВИДЕО)

Трибуле и Годой донесоха победата

СЕНЗАЦИЯ! Берое удари Локо  (Пд) насред "Лаута"(ВИДЕО)

Сензационен успех с 2:1 постигна закъсалия Берое над лидера Локомитив Пловдив насред "Лаута" в двубой от 14 кръг на efbet Лига. Успехът бе пръв за заралии от август насам, както и дебютен за треньора Хосе Луис Ачиари. Над всички отново бе голямата звезда на гостите Вини Трибуле, отличил се с гол и асистенция.

В същото време лидерът в елита продължи с разочароващите резултати през последния месец. За отбора на Александър Томаш това бе четвърти пореден мач без победа. За последно "смърфовете" ликуваха в средата на септември при 2:0 над Славия. След това те записаха равенство с Лудогорец, загуба от ЦСКА и 2:2 с Черно море на "Тича".

Срещата започна с домакински натиск, но гостите бяха добре подредени в защита. Въпреки това в началните минути вратарят им имаше доста работа, справяйки се с удари на Евандро и Георги Минчев.

В 29-ата минута обаче Берое изненадващо откри резултата. След центриране от корнер никой от купа футболисти във вратарското поле не успя да засече топката, която стигна до Вини Трибуле и той отблизо я прати в мрежата.

Две минути преди почивката гостите вкараха второ попадение, което първоначално бе отменено поради засада на Сантяго Годой. ВАР се намеси и след продължително разглеждане стана ясно, че пасът на Вини Трибуле към тарана не е нарушил правилата.

Второто полувреме започна плахо, а Берое вече залагаше на по-затворена игра с оглед на положителния резлутат.

Едва в 60-ата минута домакините опитаха да се върнат в мача. Петър Андреев проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле, след което центрира към Димитър Илиев, чийто удар с главата мина на сантиметри над гредата.

Последваха "сухи" минути, в които положенията пред двете врати липсваха. Едва в заключителните минути "смърфовете" опитаха по-сериозен натиск. В 88-ата Петър Андреев бе намерен в наказателното поле, но стражът Родриго Ачинели се намеси пред погледа на талантливия халф.

Минута по-късно последва разбъркване пред вратата на Берое, но отново без да се стигне до завършващ удар.

В 90-ата минута Георги Минчев опита да засече центриране със задна ножица, но не успя да намери добре топката.

В продължението на срещата нападателят разтресе и страничната греда след технично изпълнение на пряк свободен удар. В сетния миг Димитър Илиев се разписа почетно за домакините. Капитанът на Локо засече с едно докосване топката. Минута по-късно двукратният футболист №1 на България бе близо и до изравнително попадение, но Ачинели парира, а в крайна сметка Берое спечели и взе глътка въздух.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура , 4. Мартин Паскалев, 71. Уабо Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро , 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (к), 9. Георги Минчев;

Треньор: Александър Томаш

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво де Асис, 3. Франко Рамос , 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (к), 9. Сантяго Годой, 10. Енцо Ойос, 11. Джани Политино, 17. Едвин Ласо, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибуле;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо