3. СЕНЗАЦИЯ: Безобразен Лудогорец стана за смях в Бистрица (СНИМКИ+ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ: Безобразен Лудогорец стана за смях в Бистрица (СНИМКИ+ВИДЕО)

ЦСКА 1948 отвя шампионите с 2:0, Вердон с червен картон в 5-ата минута

Шампионът Лудогорец загуби сензационно с 0:2 от ЦСКА 1948 в мач от XV кръг на футболната ни efbet Лига.

"Орлите" останаха с човек по-млако още в 6-ата минута след червен картон на Оливие Вердон.

Головете за ЦСКА 1948 паднаха през второто полувреме. В 48-ата минута Ивайло Чочев бе точен, а Георги Русев удвои в 81-ата минута.

Така с трите си точки "червените" събраха 14 на десетото място, докато авансът на Лудогорец на върха вече е само 4 пред ЦСКА.

Разградчани са с 33, а "армейците" имат 29.

Домакините от ЦСКА 1948 имаха игрово предимство в първите няколко минути, но не се стигна до нищо по сериозно пред вратата на "орлите".

Още в 6-ата минута обаче Оливие Вердон получи директен червен картон, след като игра с ръка при една контраатака на домакините пред наказателното поле на Кристиан Кахлина.

Първоначално съдията Георги Димитров показва нарушение и жълт картон за защитника, но след консултация с ВАР променя решението си и изгони Вардон.

В 9-ата минута Ивайло Чочев стреля от фаул, но топката мина над вратата на Лудогорец. В 13-ата пък шампионите от Разград изпълниха първия ъглов удар. Бърнард Текпетей опита късо изпълнение, но гостите спечелиха само странично хвърляне.

В 20-ата минута се стигна до нов ъглов удар за Лудогорец. Този път зад топката застана Мавис Чибота, но и това не доведе до нещо по-сериозно пред вратата на Даниел Наумов.

В 26-ата минута играта бе спряна, след като съдията Георги Димитров получи неволен удар с топката в лицето и се наложи да му се окаже лекарска помощ от щаба на Лудогорец.

В 32-ата минута пък се стигна до принудителна смяна в Лудогорец. Бърнард Текпетей напусна, а вместо него в игра влезе Жордан Икоко.

В 42-ата минута Ивайло Чочев стреля опасно с глава от границата на малкото наказателно поле след страхотно центриране отдясно на Ангел Бастунов, но топката мина встрани от вратата на Лудогорец.

Малко след почивката ЦСКА 1948 откри резултата. В 47-ата минута Ивайло Чочев стреля силно с левия крак след изпълнение на ъглъв удар, топката рикошира в тялото на футболист на Лудогорец и спря в мрежата на Кристиан Кахлина - 1:0.

В 53-ата минута Галин Иванов центрира от ъглов удар. Вратарят Кристиан Кахлина не можа да улови топката, но нито един от играчите на домаките не успя да нанесе точен удар.

В 60-ата минута се стигна до двойна смяна за Лудогорец - Ихинио Марин и Мавис Чибота напуснаха терена, а вместо тях в игра се появиха Пиерос и Елвис Ману.

В 63-ата минута Галин Иванов стреля страхотно с десния крак, но Кристиан Кахлина изби блестящо.

В 66-ата минута имаше още една двойна смяна за Лудогорец. Сисиньо напусна принудително заради контузия, а в игра влезе Георги Терзиев.

Вторият гол за ЦСКА 1948 падна в 81-ата минута, когато Ивайло Чочев стреля силно с левия крак, Кристиан Кахлина изби, но топката попадна у Крум Стоянов, който успоредно на наказателното поле я насочи към вратата, за да може Георги Русев от непосредствена близост да удвои - 2:0.

При този резултат приключи срещата, в която Лудогорец на практика не можа да създаде нито едно чисто голово положение и логично загуби от ЦСКА 1948.

СТРАТОВИ СЪСТАВИ
:

ЦСКА 1948
: 29. Даниел Наумов, 24. Лазар Марин, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 77. Крум  Стоянов, 7. Марио Топузов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев;

ЛУДОГОРЕЦ:
  71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Ихиньо Марин, 13. Мавис Чибота, 23. Мануел Шоу, 24.  Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза