3. Сензация: Марица изпързаля Левски на „Герена“ (ВИДЕО)

Сензация: Марица изпързаля Левски на „Герена“ (ВИДЕО)

Пловдивчани спечелиха дъждовна контрола с 2:1

Ден преди контролата си с Витоша (Бистрица) отборът на Левски загуби с 1:2 от втородивизионния Марица (Пловдив) във втората си проверка по време на паузата за националните отбори.

Гостите откриха резултата малко след изтичането на първия игрови час чрез резервата си Соломон Моузес (63).

Само 5 минути по-късно Марин Петков изравни, но в самия край друг, появил се от пейката футболист - Олджай Алиев (87), донесе успеха на пловдивчани.

Треньорът на столичани Станимир Стоилов заложи основно на играчи от втория отбор и юноши, като единствено от първия тим бяха Пламен Андреев, Ноа Сонко Сундберг, Асен Чандъров, Патрик-Габриел Галчев, Филип Кръстев, Джавад Ел Джемили и Марин Петков.

Двата тима стартираха в спокойно темпо, като в началните минути липсваха положенията пред вратите. В 17-ата минута Ел Джемили направи отличен рейд от половината на сините. Крилото комбинира с Петков и стреля в близкия ъгъл, принуждавайки Начев да избива в корнер. Шест минути по-късно домакините можеха да поведат. Божилов и Михалев размениха подавания отлично по десния фланг. Последният центрира остро в наказателното поле, където Антоан Стоянов стреля от точката за изпълнение на дузпа, но прати топката в левия страничен стълб. Столичани продължиха с добрите си действия и овладяха напълно контрола на топкта. В 31-ата минута Михалев центрира в наказателното поле, където Божилов засече с глава, пращайки кълбото покрай дясната греда.

На почивката Станимир Стоилов направи две промени. В игра на местата на Пламен Андреев и Асен Чандъров се появиха Иван Андонов и Димитър Щерев. Двата тима предложиха равностойна игра в началните минути на втората част. Все пак гостите показаха по-остри действия и в 63-ата минута откриха резултата. Резервите Алиев и Соломон комбинираха отлично пред наказателното поле. Последният бе изведен в пеналта и с плътен изстрел под гредата вкара. Треньорът на сините веднага след попадението вкара в игра Преслав Бачев и домакините заиграха с двама нападатели. Това даде резултата и в 68-ата минута Левски изравни. След центриране от ъглов удар последователно Бачев и Рупанов стреляха с глава, но бяха спрени от вратаря на гостите, който обаче нямаше шанс за реакция при добавката на Марин Петков, който се разписа на празна врата. В 86-ата минута Марица вкара второ попадение. Георги Коричков допусна грешка, която изведе Олджай Алиев сам срещу Иван Андонов и футболистът в жълт екип не сгреши – 1:2.

ЛЕВСКИ – МАРИЦА (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Соломон Моузес (63)
1:1 Марин Петков (68)
1:2 Олджай Алиев (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (к), 34. Александър Божилов, 23. Ноа Сонко Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 20. Асен Чандъров, 31. Дейвид Михалев, 30. Филип Кръстев, 71. Антоан Стоянов, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 24. Борислав Рупанов;

Резерви: 12. Иван Андонов, 2. Марио Дадаков, 3. Димитър Щерев, 4. Георги Коричков, 5. Димитър Андонов, 6. Мартин Тодорски, 7. Антон Иванов, 8. Никола Бандев, 9. Калоян Стрински, 10. Кристиян Красимиров, 14. Калоян Петков;

Треньор: Станимир Стоилов;

МАРИЦА (ПЛОВДИВ): 30. Петър Начев, 10. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 28. Радослав Апостолов, 11. Илиян Йорданов, 7. Симеон Вешев, 21. Станислав Маламов, 15. Христиан Димитров, 90. Петър Атанасов, 17. Валери Домовчийски (к);

Резерви: 12. Виктор Петков, 70. Айкут Янъков, 18. Георги Трифонов, 23. Соломон Моузес, 22. Георги Иванов, 13. Станислав Василев, 8. Сали Садъков, 77. Христо Цветков, 30. Олджай Алиев, 19. Викторио Димитров, 55. Дъглас Иваноф;

Треньор: Николай Димитров.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо