3. Сензация в Созопол: Ботев (Пд) отпадна за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сензация в Созопол: Ботев (Пд) отпадна за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Над 1000 зрители изгледаха двубоя

Втородивизионният Созопол осъществи най-голямата изненада в осминафиналите за Купата на "България".

Морският тим надви Ботев (Пловдив) с 1:0 пред малко над 1000 зрители.

Единственото попадение падна още в третата минута, когато след колективна грешка в отбраната на "канарчетата" Емануил Манев реализира.

Мариян Огнянов не изчисти добре топката след изпълнение на корнер пред вратата на Ботев, кълбото попадна в Емануил Манев, който с плътен диагонален удар извън наказателното поле вкара в долния десен ъгъл - 1:0.

Ботев бе по-активният отбор до края на полувремето, но не успя да създаде чисти положения.

Домакините можеха да увеличат аванса си веднага след началото на втората част, когато след корнер се стигна до сериозно разбъркване.

Пламен Николов пък стреля в аут с глава след центриране от фаул, с което шансовете на Ботев за гол приключиха.

В 75-ата минута нападателите на морския тим отново пропуснаха от чиста ситуация да накажат гранда от Пловдив.

Така оставането в клуба от Пловдив на треньора Ермин Шиляк е под въпрос.

ФК Созопол: Свилен Нотев, Ангел Делчев, Александър Горанов, Георги Хашев, Иван Стоев, Станимир Митев, Диан Хаджиев, Михаил Георгиев, Емануил Манев, Мустафа Мустафа, Мирослав Радев.

треньор: Румен Димов

Ботев Пловдив: Виктор Голас, Филип Филипов, Даниел Златков, Пламен Николов, Лазар Марин, Йордан Христов, Милен Габаков, Мариян Огнянов, Рахави Кифуети, Грегъри Нелсън, Даниел Генов.

треньор: Ермин Шиляк