3. Шахтьор хвърли як пердах на пловдивския Ботев (ВИДЕО)

Шахтьор хвърли як пердах на пловдивския Ботев (ВИДЕО)

„Канарчетата” приключиха лагера в Белек със загуба с 1:6

Ботев Пловдив завърши лагера си в Турция с тежко поражение с 1:6 от украинския гранд Шахтьор Донецк. Така „канарчетата” приключват зимната си подготовка с баланс две равенства и три загуби. Двубоят започна в 10:00 часа българско време на терените на комплекс "Регнум" в Белек. Първото попадение бе дело на Тотовитски в 34-ата минута. Три минути по-късно нападателят вкара втори гол. В 46-ата минута "жълто-черните" намалиха, след като Бутко си вкара автогол. Бутко обаче бързо се реваншира и в 51-ата минута този път отбеляза във вратата на Ботев. В 55-ата Шахтьор вкара четвърти гол, чрез Каюде, а в  71-ата Майкон наниза пети гол в мрежата на Ботев. Крайното 1:6 оформи Каюде в 87-ата.

Грандът от Украйна държеше инициативата, а "канарчетата" разчитаха предимно на контраатака. В 20-ата минута Антонио Вутов излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и за стража Рубин не представляваше никакъв проблем да улови.

В 34-ата минута "жълто-черните" се пропукаха. Тотовитски бе изведен сам срещу вратаря Кайзер и провря топката за 0:1.

Три минути по-късно нападателят се възползва от центриране отдясно и на празна врата опъна мрежата - 0:2.

В края на първата част Шахтьор се смили над Ботев като играч на тима подходи лековато и направи сериозен пропуск пред вратата на българите.

Втората част стартира отлично за българите. След центриране от корнер, Кристиян Димитров се извиси и отправи изстрел с глава. Топката се удари в Бутко и влетя неспасяемо в мрежата.

След почивката Шахтьор вкара два бързи гола като първо Бутко се реваншира за автогола, а в 55-ата Каюве покачи на 4:1.

Малко по-късно Тодор Неделев показа майсторство, но късметът не бе на негова страна. Националът на България изпълни отлично пряк свободен удар, но кълбото срещна напречната греда.

В 71-ата минута Майкон реализира пореден гол във втарата на Ботев. Футболистът се разписа с удар от 10 метра. В 78-ата минута Неделев се възползва от груба грешка на играч на Шахтьор и излезе сам срещу вратаря, който бе напуснал очертанията на вратата. Техничарят взе решение да го прехвърли, но не му достигна точност.

Малко преди края на проверката Каюде вкара втория си гол за крайното 1:6.