3. ШАМАР ЗА ЛЕВСКИ! Берое удари "сините" с 2:1 (ВИДЕО)

ШАМАР ЗА ЛЕВСКИ! Берое удари "сините" с 2:1 (ВИДЕО)

Кристиан Димитров герой и грешник в Стара Загора

Берое успя да надвие Левски с 2:1 при домакинството си от 15-ия кръг в efbet Лига. Старозагорци успяха да се възползват от грешките в "синьо", а в същото време гостите отново бяха ялови пред противниковата врата след множество създадени ситуации.

Берое започна ударно срещата и след едва четири минути излезе напред в резултата. Енцо Ойос пусна извеждащо подаване към Вини Трибуле, който напредна и шутира, топката рикошира в крака на Жереми Петрис и с доза късмет стигна до Джани Политино, който остана очи в очи с Николай Михайлов и с удар по земя го преодоля - 1:0.

Ранният гол ентусиазира домакинските привърженици, които запалиха факли и димки, което доведе до прекъсване на мача за около четири минути.

В 20-ата минута Асими Фадига проби отляво, намери Роналдо в наказателното поле, той продължи към Рикардиньо, който върна за Андриан Краев, който пробва късмета си от далечна дистанция, но бе много неточен.

Четири минути след това Марин Петков шутира мощно от пряк свободен удар, но топката срещна стената, която построи Родриго Ачинели и излезе в корнер, от който не последва нищо интересно.

В 44-ата минута Дарлан пусна изящен извеждащ пас по въздух за Цунами, който стреля от движение, но много слабо. Секунди след това Марин Петков стреля по земя от достанция, топката рикошира в бранител на Берое и излезе в корнер, след чието изпълнение се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на Берое, Ачинели спаси няколко удара, Рикардиньо намери Кристиан Димитров, който в опразнената врата изравни - 1:1. Попадението бе разглеждано с ВАР около 2 минути за потенциална засада на Рикардиньо, но такава нямаше.

В 73-ата минута, когато изглеждаше, че инициативата е в Левски, Берое съумя да накаже груба грешка в отбраната на "сините" и да реализира втори гол. Кристиан Димитров сбърка в средата на терена при опит за подаване, Леандро Годой отне топката, напредна, Цунами не можа да го настигне и останал сам срещу Ники Михайлов леко и елегантно го прехвърли за 2:1.

Така Левски остана с 26 точки на четвъртото място, докато Берое са вече осми с 20 точки.

Стартови състави:

Берое (4-2-3-1): 23. Родриго Ачинели – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жодри Говеа (К) - 24. Стефан Гавраилов, 17. Едвин Ласо - 11. Джани Политино, 10. Енцо Ойос, 91. Вини Трибуле - 9. Леандро Годой

Левски (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов (К) – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 37. Дарлан – 7. Роналдо, 97. Асими Фадига, 88. Марин Петков – 9. Рикардиньо

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо