3. Шамар за ЦСКА в Анталия, Юга с червен картон (ВИДЕО)

Шамар за ЦСКА в Анталия, Юга с червен картон (ВИДЕО)

"Армейците" загубиха с 0:2 от Корона Келце

ЦСКА започна със загуба зимните си контроли, след като допусна поражение с 0:2 от полския Корона Келце. Капитанът на "армейците" Амос Юга беше изгонен десет минути преди почивката и това се оказа пагубно за неговия тим, който получи попадения само две минути след изгонването му и веднага след паузата между двете полувремена.

Участие в контролата не взе Дюкенс Назон, за когото се шуми, че скоро ще бъде продаден в Кипър.

Мачът започна с ниско темпо, като ЦСКА опита да вземе инициативата, но без успех.

В 32-ата минута Корона стигна до страхотна възможност за гол. Подгорски центрира от пряк свободен, Иван Турицов изчисти топката, но тя стигна до Дани Трехо, който стреля от границата на наказателното поле, но беше спрян от левия страничен стълб.

Минута по-късно Тибо Вион и Енес Махмутович не се разбраха и подариха топката на Евгени Шикавка, който стреля, но Густаво Бусато спаси.

Ситуацията за тима на Нестор Ел Маестро се влоши в 37-ата минута, когато "армейците" останаха с човек по-малко, след като Амос Юга се скара със съдията, че ЦСКА не е получил ъглов удар и бе изгонен с директен червен картон.

Две минути след това Корона вкара гол. След центриране от ъглов удар вляво от вратата на Бусато, топката стигна на далечната греда, където бе Пьотр Маларчик. Той овладя топката на гърди и с десния си крак я прати в долния десен ъгъл на вратата на "червените".

Второто полувреме започна не по-добре за ЦСКА, тъй като още в 49-ата минута Корона получи дузпа. Защитата на ЦСКА остави Давид Бланик сам на стрелкова позиция. Димитър Евтимов опита да блокира футболиста на поляците, но го фаулира и съдията посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Адриан Далмау, който в 50-та минута реализира за 0:2.

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 17. Емануел Шакич – 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К), 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов – 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля

Корона: 1. Конрад Форенц – 4. Пьотр Маларчик, 6. Яцек Подгорски, 9. Евгени Шикавка, 11. Ноно, 16. Дани Трехо, 18. Йоав Хофмайстер, 23. Марсел Пиешек, 25. Даниел Бак, 71. Мариуш Форналчик, 94. Бартош Квисиен

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч