3. Шампионите изкараха Локомотив извън релси в дебюта на Джамбазки (видео+снимки)

Шампионите изкараха Локомотив извън релси в дебюта на Джамбазки (видео+снимки)

Светослав Тодоров се превърна в герой за "оранжевите" след обрат на "Българска армия"

Отборът на Литекс победи много трудно Локомотив (София) с 2:1 в последен мач от 11-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Българска армия”.

Марчо Дафчев откри резултата от дузпа в 22-ата минута, но с два гола на Светльо Тодоров в 56-ата и 80-ата минута, ловчанлии стигнаха до пълен обрат в дебюта на новия си наставник Атанас Джамбазки.

След скучни начални минути на срещата двата отбора си размениха по едно положение, след като пропуски направиха Александър Цветков и Преслав Йорданов. Гостите от Ловеч владееха по-продължително топката, но локомотивци чакаха своя шанс на контраатака и на няколко пъти Йорданов бе намиран опасно в наказателното поле. От своя страна „оранжевите” разчитаха на пробиви по крилата, но така и не създадоха сериозна опасност пред вратата на Валентин Галев, който освен, че отрази няколко далечни удара, нямаше много работа през първото полувреме.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Искрен Писаров бе задържан от Петър Занев в наказателното поле на гостите и това не убегна от погледа на Николай Йорданов, който посочи бялата точка. Зад топката застана Марчо Дафчев, който хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл.

Втората част започна със сериозен натиск на ловчанлии, които обаче отново изпитваха трудности в създаването на положения.

В 53-ата минута Момчил Цветанов влезе в игра на мястото на Христо Янев, който получи контузия. Появата на младият полузащитник внесе свежест в играта на „оранжевите” и само три минути по-късно те изравниха резултата. Отлично извеждащо подаване на влезлия като резерва още през първата част Мирасема намери непокрития в наказателното поле Светослав Тодоров, който от удобна позиция от няколко метра нямаше как да сбърка.

Малко по-късно резервата Мирза Мешич в състава на Локомотив направи изключителен пропуск след като бе изведен очи в очи с Евгени Александров, но стори по-трудното и стреля покрай вратата.

Последваха слаби минути за младия страж на Литекс Евгени Александров, който допусна няколко нелепи грешки. На два пъти вратарят на гостите увисваше при центрирания, но за негов късмет „железничарите” не успяха да се възползват. Малко по-късно пък в опита си да изрита топката напред, Алексанров не забеляза, че е напуснал наказателното поле с кълбото в ръце. При последвалия пряк свободен удар обаче младокът отрази добре изстрела на Марчо Дафчев.

Добрата игра на Локомотив в атака обаче доведе до нов миг на невнимание в отбрана в 80-ата минута, когато Георги Миланов намери Светослав Тодоров в наказателното поле и капитанът на ловчанлии се разписа за втори път, превъщайки се в герой за своя тим.

Домакините реагираха като ужилени и веднага се впуснаха в атака. Реакцията на Антон Велков бе пускането в игра на Димитър Телкисйки, който замени Искрен Писаров, а две минути по-късно получи жълт картон за симулация, след като преодоля двама бранители и се строполи на границата на наказателното поле. Докрая на срещата „железничарите” имаха пълно превъзходство и пропиляха няколко 100-процентови опасности. Романов и Лахчев пропуснаха от отлични позиции, а колебливият бранител на "оранжевите" Итуа нацели собствената си напречна греда.

В крайна сметка обаче ловчанлии удържаха крехката си преднина и грабнаха трите точки.  По този начин отборът на Литекс изпревари Левски в класирането и вече е на четвърта позиция с актив от 24 точки. Локо София пък е 11-и с 11 пункта.