3. Шампионско 2:0 за Литекс над Локо (Сф) (видео)

Шампионско 2:0 за Литекс над Локо (Сф) (видео)

"Оранжевите" със 7 точки аванс на върха пет кръга преди края на шампионата

Шампионско 2:0 за Литекс над Локо (Сф)  (видео)

Литекс победи Локомотив (София) с 2:0 в дербито на „А” група.

Двубоят от 25-ия кръг между първия и втория във временното класиране се игра пред 4000 зрители на Градския стадион в Ловеч и бе решен през втората част.

Попаденията за „оранжевите” бяха дело на Дока Мадурейра и Небойша Йеленкович. Ловчанлии вече имат 58 точки в своя актив, на 7 от „железничарите”, а до края на шампионата остават 5 кръга.

Срещата започна динамично, с атаки към двете врати. Червенков бе заложил на доста офанзивна схема, докато изненадата в селекцията на Окука бе отсъствието на капитана Марков.

Пред Генков се откри добра ситуация в 7-ата минута, но Занев се намеси добре, а секунди по-късно страхотна солова акция на Попов завърши със слаб удар в ръцете на Левашки. Постепенно „оранжевите” овладяха инициативата, като Янев на няколко пъти центрира опасно в пеналта на гостите.

В 27-ата минута се стигна до най-опасното положение за отбелязване на гол. Дока намери Попов в наказателното поле, но капитанът не намери добре топката и тя мина покрай левия страничен стълб на Левашки. Като цяло ловчанлии диктуваха нещата на терена, а „железничарите” правеха опасни контраатаки.

В 44-ата минута нов добър шанс се откри пред Барт, но той не засече поредното центриране на Янев. Така след едно полувреме игра двата тима не успяха да си отбележат гол.

Домакините започнаха силно вторите 45 минути и в 54-ата минута откриха резултата. Нифлор намери отлично Дока в пеналта и бразилецът с диагонален шут прати топката в долния ляв ъгъл на вратата – 1:0. Треньорът на Локо (Сф) Драгомир Окука веднага направи двойна смяна като в игра се появиха Асамоа и Шпишич.

В 63-ата минута Нифлор можеше да реши всичко в мача. Попов изведе французина на отлична позиция, но нападателят стреля неточно от 7 метра. В следващата атака „железничарите” можеха да изравнят, но удар на Генков с глава среща горната греда.

4 минути по-късно Левашки спаси своя отбор, след като отрази изстрел на Янев от фаул. Добър шанс се откри и пред Дока, но този път крилото не сполучи.

В 80-ата минута Окука пусна и Дафчев. Халфът се опита моментално да затрудни след пряк свободен удар Галато, но вратарят изби.

В 85-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Попов проби мощно, подаде към Нифлор, който стреля силно, но Левашки за пореден път спаси. При последвалия удар на Йеленкович обаче стражът бе безпомощен – 2:0.

До края не се случи нищо запомнящо се. 12-та поредна победа за Литекс у дома и тимът от Ловеч е много близо до 3-а титла в историята си.