3. Шехуди рита бутилка при нулево равенство на Локо (София), Васев го гони

Шехуди рита бутилка при нулево равенство на Локо (София), Васев го гони

Грубияните от УФА наритаха "железничарите"

При втората си контрола на турска земя отборът на Локомотив /София/ завърши 0:0 с УФА. Отборът на УФА от едноименния руски град с милионно население е на 11-то място във временното класиране на руското футболно първенство. Мачът започна равностойно, но още в 16-та минута се стигна до неприятен инцидент и Даниел Гаджев напусна терена поради контузия, а на неговото място влезе Том. В 27-ата минута Ханджич бе изпуснат от защитниците на червено-черните и стреля опасно от 9-10 метра, но покрай лявата греда. Секунди по-късно последва нов пропуск на руския отбор, когато двама техни играчи останаха срещу един на българския тим, последва излизане очи в очи с Валентин Галев, но вратарят на Локомотив /София/ прояви отличен рефлекс и спаси. В 42-ата минута се разигра неприятна сцена в отбора на Локомотив. Старши треньорът Димитър Васев реши да смени своя централен нападател Ламджет Шехуди в 42-ата минута и на негово място пусна Преслав Йорданов.

Тунизиецът се нервира на своя треньор и демонстративно изрита бутилка с минерална вода. Последва мигновена реакция на Васев, който заяви на шефовете, наблюдаващи проверката от трибуните, че не иска повече в отбора този футболист. В 55-ата минута Владислав Романов се откъсна сам срещу вратаря, Степановец го фаулира пред наказателното поле и реферът показа директен червен картон на руския защитник. Това бе втори изгонен футболист на руснаците, след като и през първата част техен състезател напусна игра заради две груби влизания. УФА обаче продължи с 11 човека, тъй като двамата треньори предварително се бяха разбрали при червен картон провинилият се футболист да бъде заменен от друг. В 75-ата минута Локомотив бе близо да открие резултата, но вратарят на руския отбор изби в корнер опасен изстрел на Том с глава. В заключителните минути на контролата вратарят на локомотивци Валентин Галев имаше две отлични прояви, спасявайки опасни удари на руски футболисти, и така мачът завърши без голове - 0:0.