3. Шести мач без допуснат гол и пета поредна победа за ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шести мач без допуснат гол и пета поредна победа за ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" спечелиха с 1:0 столичното дерби със Славия в Овча Купел

Отборът на ЦСКА продължава с добрите си резултати напоследък, след като днес стигна до 5-а поредна победа в шампионата, налагайки се с 1:0 над тима на Славия. Срещата се игра на стадион "Славия" и бе от програмата на 12-ия кръг на родната "А" група.

Това бе и шести пореден мач за "армейците", в който те не допуснаха попадение във вратата си.

Двубоят започна с хубава възможност за гостите, които още в 4-та минута можеха да открият резултата след бърза контраатака, ала ударът на Чочев бе спасен от Петков. В ответната атака Курдов опита късмета си от дистанция, но не затрудни Черни.

В 13-ата минута дойде втората опасна ситуация пред вратата на Славия. Тогава Попов изведе елегантно Милисавлевич в наказателното поле, сърбинът стреля, но Петков спаси, след това отправи втори, по-слаб удар, който също бе отразен от стража на Славия.

В 15-ата пък Фо-Поре центрира в пеналта, Морейра свали с глава за Марсиньо, който стреля от движение, но не успя да уцели вратата.

В 23-ата минута пък дойде и най-опасната възможност за "белите" за първата част. При една бърза контраатака Радослав Димитров центрира от дясно, топката прехвърли всички и стигна до Василев на далечната греда, той стреля, но Черни спаси.

До края на полувремето темпото остана високо, но повече по-сериозни положения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче стартира много силно за "армейците", които успяха да открият резултата в 48-ата минута, когато Морейра засече с тяло центриране от корнер, но топката срещна гредата, след което отиде в Гъргоров, който стреля красиво с гръб към вратата и даде аванс на "червените".

Само 5 минути след това гостите бяха на косъм от това да удвоят аванса си, но удар от воле от труден ъгъл на Морейра срещна напречната греда.

Натискът на ЦСКА продължи с пълна сила и в 58-ата минута Морейра засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри над напречната греда. 120 секунди по-късно Марсиньо бе изеден с остър пас сам срещу Георги Петков, но не успя да уцели вратата с удар по диагонала.

В следващата атака отново Марсиньо проби на скорост през центъра, финтира Велков и излезе очи в очи с Петков, но изстрелът му по земя бе спасен от стража на домакините.

След това положение домакините изравниха играта, но така и не можеха да създадат чисто положение пред Черни. Вместо това "армейците" имаха още 2 хубави възможности за гол до края на мача.

Първо в 72-ата минута Гъргоров стреля силно от границата на наказателното поле, но кълбото премина много близо до вратата на "белите".

В самия край на мача пък, в 87-ата минута, Марсиньо бе изведен за трети път очи в очи с Георги Петков, но ударът му премина покрай вратата на Славия.

До края на двубоя нови голове нямаше и така "армейците" надиграха "белите" с 1:0.

След победата ЦСКА излезе макар и за малко на 2-о място в класирането с актив от 23 точки, на 1 пред Литекс и на 2 пред Ботев, чийто мачове обаче ще завършат по-късно днес. Славия пък е 11-а с 11 точки.