3. ШОК И УЖАС ЗА ЛУДОГОРЕЦ: Пирин разби шампиона с 5:3 насред Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" неузнаваемо слаби, интгригата за титлата с ЦСКА се завърна

Българският шампион Лудогорец допусна шокираща загуба с 3:5 от Пирин Благоевград в мача им от 19-ия кръг на efbet Лига. Разградчани бяха неузнаваемо слаби на "Хювефарма Арена" и отново върнаха интригата в битката за титлата.

В първите минути от мача домакините бяха по-активни и опитваха да застрашат вратата на Ник Хенгелман. С неточни удари се отчетоха Ихинио марин и Каули Оливейра.

Пирин, от своя страна, залагаха на контраатаки, при които се виждаше, че защитата на Лудогорец е разконцентрирана и на два пъти само късметът лиши хората на Радослав Митревски от гол.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Пирин получи ъглов удар вляво от вратата на Кристиан Кахлина. Антон Карачанаков центрира добре в наказателното поле. Там Христофор Хубчев надскочи Оливие Вердон и с глава порази мрежата на разградчани, вкарвайки първия си гол за "орлетата".

След голът домакините тръгнаха масирано в атака, докато гостите разчитаха на контраатаки и в 20-ата минута само лошото повеждане попречи на Красимир Станоев да излезе на добра позиция в наказателното поле да домакините.

В 29-ата минута след добро разиграване топката стигна до Каули на дясното крило. Той веднага пусната топката към намиращия се в близост до вратата Марин. Испанският нападател опита да засече, но Николай Бодуров се намеси и изби в ъглов удар.

Две минути по-късно Хенгелман се отчете с прекрасно спасяване, след като изби удар на Кирил Десподов от пряк свободен удар.

След неточност в 38-ата минута топката стигна до Красимир Станове на дясното крило. Той пусна топката в наказателното поле към Брахими. Седмицата на Пирин не успя да играе с топката, но вместо това в опита си да я изчисти, Оливие Вердон я прати в собствената си врата и така авансът на гостите бе удвоен.

Минута след подновяването на играта Брахими покачи на 3:0 за гостите. Благоевградчани организираха поредна отлична контраатака. Антон Карачанаков получи отляво, напредна и с отлично подаване изведе Мохамед Брахими сам срещу Кахлина. Офанзивният футболист с мощен удар прати топката под горната греда за 0:3.

Лудогорец можеше бързо да се върне в мача. В 50-ата минута Десподов намери Марин в наказателното поле. Испанският нападател отправи удар, който Хенгелман спаси.

В 64-ата минута резервата Доминик Янков пробва мерника си с шут от границата на наказателното поле, но мерникът му изневери и топката мина покрай вратата.

Двадесет минути преди края на мача гол на Мохамед Брахими бе отменен заради засада на атакуващия футболист на Пирин, но ВАР преразгледа ситуацията и стана ясно, че няма нищо нередно в гола и той остана!

В 77-ата минута шампионите върнаха един гол. Точен бе грешникът от първото полувреме Оливие вердон. Централният защитник вкара след удар от далечна дистанция, при който Хенгелман действа разсеяно и топката влезе в долния ляв ъгъл на вратата му.

В 87-ата минута реферът посочи бялата точка след нарушение на Светослав Дяков в наказателното поле срещу Мавис Чибота. Зад топката застана Кирил Десподов, който прати топката под плонжа на Хенгелан в долния десен ъгъл.  Само минута по-късно Лудогорец върна още един гол. Каули получи топката от Десподов в наказателното поле и от няколко метра вкара за 3:4.

В продължението обаче Пирин реши всичко в мача. Гостите организираха нова добра атака. Карачанаков получи пред наказателното поле, навлезе отдясно и върна към вратарското поле и Венцислав Бенгюзов вкара за 3:5.

Така Лудогорец остава първи, но с 42 точки - на шест пред ЦСКА, които могат да намалят изоставането си на три пункта при успех в отложения мач срещу Арда. Пирин пък остава 13-ти, но вече с 16 точки.

Лудогорец – Пирин 3:5