3. ШОК: Пирова победа за ЦСКА в последната контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШОК: Пирова победа за ЦСКА в последната контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кайседо вкара 2 за класика над Царско село, но Вион се контузи

ЦСКА представи отбора за пролетния полусезон и победи Царско село с класическото 3:0 в последната си контрола, но загуби заради контузия Тибо Вион.

В средата на втората част на спаринга французинът напусна принудително спаринга, който се игра на стадион „Българска армия“ и приключи след гол на капитана Юрген Матай (24) и две попадения на Жорди Кайседо.

Голмайсторът на „червените“ се разписа на два пъти в последните 8 минути на редовното време, а гостите от Царско село завършиха срещата с 9 души след 2 червени картона.

Първият бе за новодошлия Пиер Зебли, контузил Вион, а вторият – за друг чужденец - Матео Лукарели.

„Червените“ започнаха на високи обороти срещата и още в началните минути имаха няколко добри положения, но Кадим Ндиайе бе на висота.

Пристигналият преди дни в Царско село сенегалски вратар с италиански паспорт отрази опасен изстрел на Греъм Кери още в 5-ата минута, след като 3 по-рано видя как удар с глава на Томас Лам излиза в аут.

В 13-ата минута отново стражът изби след опит на Кери да го преодолее, а в 16-ата спаси и шут отблизо на изведения сам срещу него Яник Вилдсхут.

В 24-ата обаче ЦСКА заслужено откри резултата. Тогава Кери центрира от корнер и капитанът Юрген Матай изпревари Ндиайе, за да вкара с глава – 1:0.

След това Царско село се опита да отговори, но не успя да създаде чисто голово положение до почивката и тя дойде при резултат 1:0 в полза на „червените“.

След почивката острите влизания зачестиха и „царете“, които бяха водени от новия си треньор Андреа Сасарини, останаха с двама души по-малко на терена.

Най-лошата новина за ЦСКА и Стойчо Младенов дойде в 66-ата минута, когато Тибо Вион бе фаулиран от Пиер Дзебли.

Той беше изгонен заради непремереното си влизане в краката на играча на "армейците" и му се извини, докато французинът бе съпровождан до линейката край терена, за да бъде откаран в болница.

Впоследствие заради втори жълт картон бе изгонен и Матео Лукарели от Царско село, а в заключителните минути ЦСКА нанесе бърз двоен удар.

В 82-ата голмайсторът на тима Жорди Кайседо покачи на 2:0 с майсторски удар в долния десен ъгъл на вратата, който матира вратаря, докато в последната 90-та отново той оформи крайното 3:0, засичайки с глава центриране на новото попълнение Гарсес от левия фланг.

Първият официален мач на ЦСКА за годината е в неделя (13 февруари), когато тимът гостува на Локомотив (София) в отложен мач от 4-ия кръг на Първа лига. Двубоят е от 16:30 часа и ще се играе на Националния стадион "Васил Левски".

ЦСКА - Царско село 3:0
1:0 Юрген Матай (24)
2:0 Жорди Кайседо (82)
3:0 Жорди Кайседо (90)

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Бусато, 2. Матей, 29. Лам, 19. Турицов, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхуд, 9, Кайседо;

Царско село: 1. Ндиае, 3. Кавдански, 44. Николаев, 6. Лукарели, 2. Виторини, 8. Зебли, 93. Пулиезе, 22. Каломбо, 7. Мартинс, 11. Масела, 10. Христов;

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА