3. Шок в Ловеч – 1:0 за Пирин

Шок в Ловеч – 1:0 за Пирин

Преотстъпеният от Левски Иван Цачев поряза играчите на Мъри Стоилов в 85-ата минута на мача

Футболистите на Пирин поднесоха изненадата на втория кръг от „А” група, побеждавайки Литекс като гост с 1:0. Победното попадение за „орлетата” отбеляза преотстъпеният от Левски Иван Цачев пет минути преди края на мача. Въпреки че се защитава през по-голямата част от мача и рядко преминаваше централната линия, тимът от Благоевград се оказа по-ефективен пред противниковата врата и отбеляза решителното попадение в края на мача.

Литекс прие благоевградския Пирин в първи мач на собствен терен от началото на сезона. Двата тима започнаха последната среща от съботната програма на втория кръг от „А” група със спокойно темпо. В началото на срещата и двете формации правеха продължителни разигравания, които не доведоха до нищо интересно и пред двете врати в рамките на първите 20 минути.

Постепенно Литекс пое инициативата и Нифлор достигна до първата възможност пред вратата на Веселин Ганев, след като успя да засече центриране на Петър Занев. Той обаче не успя да затрудни противниковите играчи. В рамките на първия половин час домакините създадоха няколко на брой възможности от статични положения. Центриранията и ударите на щатния изпълнител Христо Янев изглежда не успяваха да намерят целта. Литекс все пак успя да прониже вратата на Пирин, но голът на Дока бе отменен за засада. В 41-ата минута Янев опита с акробатичен удар да стреля към Ганев. Изстрелът бе прекалено слаб и топката попадна право в ръцете на стража на „орлетата”.

Въпреки спокойното темпо през първите 45 минути, реферът на двубоя Георги Йорданов показа четири жълти картона – по два за двете формации.

Играта след почивката започна така, както спря през първото полувреме. Литекс продължи да бъде по-настъпателният отбор и не спря да търси гола. Въпреки настойчивостта си, домакините не успяха да създадат голям брой опасни положения пред противниковата врата. В епизодични ситуации пред вратата на „орлетата” Нифлор, Сандриньо и Янев, преди да бъде заменен, бяха близо до попадението.

В общи линии гостите от Благоевград се защитаваха компактно и в редки ситуации поглеждаха отвъд пределите на своята половина. От друга страна Литекс срещаше сериозни проблеми с пренаселената зона около и в наказателното поле на Пирин. Влезлият като резерва Миранда успя да пораздвижи действията на Литекс, но и неговите опити не доведоха до нещо по-сериозно.

В 85-ата минута като че ли от нищото Пирин поведе в резултата. При светкавична контраатака Иван Цачев успя да се откъсне от опеката на Йеленкович и от границата на наказателното поле  стреля под плонжа на Голубович за 1:0.

След преживяния шок играчите на Литекс се хвърлиха трескаво в търсене на изравнително попадение, но до такова не се стигна. В полза на домакините се оказа и изгонването на Мирослав Ризов, който получи втори жълт картон за грубо влизане срещу Адриано Миранда.

В крайна сметка Пирин взе частичен реванш от Литекс след финала за Купата на България и момчетата на Наджи Шенсой се реабилитираха за загубата от Миньор (Пк) в първия кръг на първенството.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА