3. Сибирски студ и първа загуба за Локо София през 2012 година (видео+снимки)

Сибирски студ и първа загуба за Локо София през 2012 година (видео+снимки)

"Железничарите" паднаха с 2:3 от Спортист (Своге), като губеха с 0:3

Локомотив (София) записа първа загуба през 2012 година. „Железничарите” паднаха с 2:3 от втородивизионния Спортист (Своге) с 2:3 на сибирския студ в столицата. Проверката се игра на помощното игрище на стадион „Славия”.

Гостите от Своге играха по-умно и поведоха с 2:0 до почивката след нелеп автогол на капитана на Локомотив Кристиян Добрев, а после дойде и красивия гол на Симеон Атанасов. Вторите 45 минути почнаха с шок за „червено-черните” – веднага след центъра Мирослав Тодоров матира резервния страж Михайлов за шокиращото 3:0 в полза на Спортист.

Едва след този гол играчите на Антон Велков се сетиха да играят и върнаха два гола в разстояние на минута. Александър Манолов сам се разправи със защитата на противника и от почти нулев ъгъл от аутлинията преодоля Годжев за 1:3. Не беше изминала и минута от гола, когато Павел Петков получи пас сам срещу вратата на Спортист и по диагонала не сгреши за 2:3.

До края играта загрубя и съдията Таско Тасков свири куп нарушения, които накъсаха играта. В последната минута Локо имаше две опасни слизания към мрежата на противника, но не можа да намери изравнителния гол и си остана само с почетната загуба.

Спортист по-добре се аклиматизира към вледеняващия студ и започна по-организирано срещата. След 10 минути игра Васил Стефанов нахлу по лявото крило и центрира, Кристиян Добрев се опита да изчисти от голлинията, но вместо това опъна мрежата зад Галев за 1:0 в полза на втородивизионния тим.

Антон Велков недоволно подвикваше към своите на тъча, но това явно не стресна много възпитаниците му и те пуснаха втори гол до почивката. Тодоров центрира в 38-ата минута, последва разбъркване и лошо изчистване, Симеон Атанасов намери добре кълбото от въздуха и за втори път то се озова в мрежата на Локо за 0:2.

Втората част също започна кошмарно за „червено-черните”, които чакат да разберат съдбата си в края на февруари, когато Николай Гигов ще обяви какво ще прави с клуба. Още след подновяването на играта от центъра Мирослав Тодоров напредна и с техничен удар прехвърли Михайлов за категоричното 0:3.

Локо сякаш малко се събуди след това попадение и изпусна две положения преди да вкара два гола за минута. В 72-ата Александър Манолов сам се справи с отбраната на съперника, стигна аутлинията и от нищожен ъгъл преодоля Годжев за 1:3.

Само секунди по-късно Павел Петков добре се откри, получи пас сам срещу вратаря и по диагонала не му остави шанс за 2:3.
Грубостите до края на мача преобладаваха, а премръзналият главен рефер Таско Тасков бе принуден да накъсва играта с нарушения. В последната минута Локо имаше две хубави атаки, но Спортист удържа натиска и запази минималната победа за крайното 3:2 в своя полза.

Това бе първа загуба през новата година за Локомотив (София) след две победи и реми. За Спортист пък триумфът е първи през 2012 година след загубата от Видима-Раковски в миналия мач.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо