3. "СИНЯ" РАДОСТ! Вдъхновен Левски покори Ботев насред Коматево! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"СИНЯ" РАДОСТ! Вдъхновен Левски покори Ботев насред Коматево! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младок и Божинов донесоха победата в последните минути, Неделев почете Чико след гениален гол

Ботев Пд загуби с 1:3 домакинството си на Левски от 32-ия кръг на Първа професионална лига.

Пореден дебют начело на "сините" направи Георги Тодоров. Левски беше без доста основни играчи. Контузени са Серджиу Буш, Еркебулан Сейдахмет и Седрик Унтонджи.

В състава на домакините след изтърпяно наказание пък се завърна десният бек Филип Филипов. Той замести Еберт Кардосо, който натрупа картони. Антонио Вутов също пропусна сблъсъка с бившия си отбор.

Мачът започна равностойно. В 8-ата минута удар на Станислав Костов мина над вратата. Малко след това Мартин Райнов засече центриране на Станислав Иванов от корнер, но ударът му прелетя в аут. В 18-ата минута Паулиньо не уцели вратата.

"Сините" все пак стигнаха до попадение в 20-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за нарушение на Крис Добрев срещу Живко Миланов. Голмайсторът на Левски Станислав Костов застана зад топката и вкара - 0:1.

След половин час игра Доре не успя да засече центриране на Недерев на метър от голлинията.

Минута преди края Крис Добрев проби през центъра в наказателното поле и падна. Младокът бе изблъскан от Деян Иванов, но главният рефер Георги Кабаков даде сигнал играта да продължи.

След почивката Паулиньо проби отляво, елиминира двама играчи на Ботев, навлезе навътре, но стреля силно над вратата.

Последва отлична контра на Ботев, при която Неделев не успя да засече топката. Атаката обаче продължи и в крайна сметка отново Неделев стреля, но Михайлов спаси.

В 64-ата минута Георги Тодоров вкара Валери Божинов на мястото на Снтанислав Костов. Голмайсторът на "сините" не прие добре изваждането си и реагира остро.

Малко след това Тодор Неделев изравни и посвети голаси на легендата Динко Дерменджием - Чико. Халфът пое топката нахлу в наказателното поле, Деян Иванов и Рейш не успяха да го спрат и с хубав удар той вкара за 1:1.

В 71-ата минута Паулиньо беше изведен на отлична стрелкова позиция отляво. Кайзер обаче успя да избие удара на бразилеца.

Три минути преди края на редовното време юношата на "сините" Станислав Иванов вкара - 1:2. Не мина много време и Валери Божинов също се разписа - 1:3 в 89-ата минута.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 24.  Лазар Марин, 18. Радослав Терзиев, 17.  Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 16. Васил Шопов, 11. Кристиан Добрев, 10. Феребори Доре

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 4. Иван Горанов, 7. Паулиньо, 20. Живко Миланов, 22. Нуно Рейш, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов, 39. Деян Иванов, 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

90+3- КРАЙ НА МАЧА!

89 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Божнов бележи!

87 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Юношата Станислава Иванов бележи!

83 - Петков влиза на мястото на Юруков

82 - Удар на Карачанаков срещна тялото на Доре и излезе в аут

80 -  Жълт картон за Горанов
80 - Жълт картон за Пиргов

77 -  Жълт картон за Мариани

71 - Паулиньо беше изведен на отлична стрелкова позиция отляво. Кайзер обаче успя да избие удара на бразилеца.

67 - ГООЛ ЗА БОТЕВ! Тодор Неделев изравнява!

64 - Валери Божинов сменя Станислав Костов

57-  Карачанаков центрира отдясно, Рейш не успя да изчисти, но и Неделев да засече топката във вратата. Тя остана във владение на Ботев. Неделев стреля от далечна дистанция, но Михайлов улови.

51 - Паулиньо проби отляво, елиминира двама играчи на Ботев, навлезе навътре, но стреля силно над вратата.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1 КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44 - Крис Добрев проби през центъра в наказателното поле и падна. Младокът бе изблъскан от Деян Иванов, но главният рефер Георги Кабаков даде сигнал играта да продължи

41 - Жълт картон за Тиам заради грубо влизане в краката на Радослав Терзиев

32 - Неделев стигна до аутлинията и центрира успоредно за Феребори Доре, но той не успя да засече на метър от голлинията в опразнената врата

28 - Тодор Неделев центрира от пряк свободен удар, но Феребори Доре направи нарушение и не можа да се стигне до опасност пред Михайлов

20 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Костов бележи от дузпа! Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Добрев срещу Живко Миланов

18 - Пропуск на Паулиньо! Иван Горанов изработи ситуацията, при която бразилецът стреля, но не уцели вратата!

12 - Мартин Райнов засече с глава центриране на Станислав Иванов, но топката мина на сантиметри в аут

8 - Паулиньо се справи с Филипов отляво и центрира в наказателното поле, където Костов стреля от воле, но над вратата

6 - Прекрасен извеждащ пас към Станислав Иванов, но той не успя да овладее топката и тя се озова в ръцете на Даниел Кайзер

3- Центриране на Васил Шопов в наказателното поле, но там няма негов съотборник да я засече топката