3. "Синята" мъка няма край - 2:2 срещу Локо (Пд)

"Синята" мъка няма край - 2:2 срещу Локо (Пд)

Даксон лиши Левски от победа с феноменален гол в 90-та минута.

Локо (Пд) и Левски завършиха 2:2 в мач от 8-ия кръг на "А" група. Двубоят бе наситен с взривоопасни емоции и зрелищни положения, но в крайна сметка двата отбора не излъчиха победител и взеха по една точка. Локо и Левски като цяло показаха хъс, желание за победа и стремеж за излизане от кризата, в която се намират.

"Сините" поведоха с 2:0 до почивката, но допуснаха изравняване. В герой за Локо се превърна скандалният бразилец Даксон. Той прати топката в мрежата на вратаря Цветан Димитров в 90-та минута от пряк свободен удар от около 35 метра. Преди това капитанът Димитър Илиев бе намалил резултата в 51-та минута.

Даксон лиши Левски от първа победа от 29 август насам. Тогава "сините" надвиха Славия с 3:1 в мач от четвъртия кръг на първенството. Все пак столичният гранд прекъсна серията си от пет последователни загуби - срещу Локо (Сф) (1:2), Виляреал (0:1), ЦСКА (0:2), Черноморец (0:1) и Лацио (0:4).

Седрик Бардон откри резултата с гол от дузпа в 33-ата минута, а Христо Йовов удвои преднината на своите в 44-ата минута. Капитанът на Локомотив намали резултата в 51-ата минута, а крайното 2:2 оформи Даксон в самия край на мача.

Привържениците на „смърфовете” отново бяха изразителни в отстояването на своята позиция с мълчалив протест и дежурните плакати срещу Галя Топалова.

Първите минути на срещата, която се игра пред около 4000 зрители на стадион „Локомотив” в Пловдив не предложиха много динамика и взривоопасни емоции, но с течение на времето темпото на игра се ускориха.

Първото сериозно положение в мача дойде в 6-ата минута, когато Даксон излезе на чудесна позиция, изпревари двама защитници в синьо и нахлу в наказателното поле на домакините. Младият вратар на Левски Цветан Димитров се хвърли в краката му и улови, но при спасяването получи лека контузия.

В 15-ата минута Георги Христов навлезе в наказателното поле на домакините и се опита да лъже вратаря Кирил Акалски, но се засуети и черно-бялата защита изчисти топката. Три минути по-късно Даксон центрира опасно в наказателното поле на гостите, негов съотборник засече с глава, но ударът му беше неточен и Рабех изчисти.

В 23-ата минута Левски направи втори фрапантен пропуск след като Йовов нахлу отдясно и остана само срещу Акалски, но стреля слабо в тялото на вратаря.

Напористите атаки на „сините” все пак дадоха резултат и в 33-ата минута Седрик Бардон откри резултата с гол от дузпа. Вратарят на домакините Акалски фаулира навлизащия в наказателното поле Йовов и съдията посочи бялата точка. Французинът не сбърка и изпрати топката в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно „смърфовете” пропуснаха чудесна възможност да изравнят резултата след като Дани Кики центрира към Рафаел, той остана сам срещу Цветан Димитров, но стреля неточно и изпрати топката в аут.

Попадението на „сините”, което дойде след дълга голова суша, сякаш окрили футболистите и те все по-настойчиво се хвърляха да търсят втори гол.

Така в 40-ата минута Христо Йовов, който днес изигра много силен мач получи хубав пас от Веселин Минев и простреля Димитров от ъгъла на наказателното поле.

До края на първата част не се стигна до нищо сериозно пред някоя от двете вртати и „сините” се оттеглиха на почивка с аванс от два гола.

Тази преднина в никакъв случай не успя да прекърши духа на „локомотивци” и в 49-ата минута Даксон отправи мощен удар от фаул директно към вратата, но топката мина на около метър над напречната греда. Две минути по-късно съдбата се усмихна на домакините и те се върнаха в мача с гол на капитана Димитър Илиев, който се измъкна от защитник в синьо и засече центриране на Рафаел.

В 58-ата минута Бардон центрира опасно в наказателното поле на Локо, където Йовов се включи чудесно, но топката прелетя встрани от вратата на Акалски.

Десет минути по-късно Йовов отправи нов изстрел към вратата на домакините след центриране на Жоазиньо, но стражът отрази удара му.

Двата отбора редуваха атаките към двете врати и всячески демонстрираха, че желаят победата повече от всичко.

Футболистите на Иван Маринов обаче показаха повече характер и в 90-ата минута вкараха втори гол, с който скършиха ентусиазма на „сините”. Минути преди тимът на Ратко Достанич да се поздрави с така жадуваните три точки, Даксон отбеляза уникално попадение от фаул и върна равенството в мача.

Оставащото време бе крайно недостатъчно за Левски да търси трети победен гол и така двата отбора си поделиха по една точка.