3. Скандално 3:3 между Локо (Пд) и поляци на рождения ден на Коко Динев

Скандално 3:3 между Локо (Пд) и поляци на рождения ден на Коко Динев

Локо (Пд) извъртя зрелищно 3:3 с Полония (Варшава) в контрола от подготовката в Испания. Двубоят бе съпътстван от обрат, част от който стана повод за скандал.

Локо (Пд) извъртя зрелищно 3:3 с Полония (Варшава) в контрола от подготовката в Испания, съобщи "Дарик радио". Двубоят бе съпътстван от обрат, част от който стана повод за скандал. При 1:0 в полза на Локомотив в края на първото полувреме главният рефер даде фаул в полза на поляците, но не изчака „смърфовете” да построят стена, от което произлезе изравнителен гол. Това вбеси почетният президент на българите Христо Бонев, който на полувремето заплаши съдията, че ще остави отбора в съблекалнята за втората част, през която бяха отбелязани четири попадения.

Старши треньорът на пловдивското Локо Неделчо Матушев използва 21 играчи, като единствено Боян Дойкия игра 90 минути.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато Огунсото бе изведен от Сержиньо сам срещу вратаря и пусна топката покрай него за първия си гол за Локо Пд по време на лагера в Марбея. Това вдигна на крака скамейката на българския тим.

Двубоят продължи с остри единоборства, което налагаше влизането на лекарския екип.

Резултатът бе изравнен в 41-ата минута, когато Мержелевски изпълни точно свободен удар, без изобщо българските футболисти да бяха успели да сформират стена.

Точно преди почивката Боян Дойкич изби от голлинията силен шут на полски футболист и предотврати пълен обрат.

Три минути след подновяването на играта груб фаул извади Валери Георгиев от игра.

В 49-ата минута пък Полония нанесе своя удар с втори гол. Рикошет след шут на резервата Адамович излъга Лучини и влезе във вратата му.

В 53-ата минута обаче Локомотив изравни за 2:2. Кавдански вкара с глава след центриране на Габор Ерош.

В 59-ата минута Полония върна преднината си, след като бе оставен непокрит от Дойкич и с глава реализира.

Драмата бе пълна, след като в 62-ата минута грешникът Дойкич бе фаулиран в наказателното поле на поляците и главният рефер посочи бялата точка. Христо Златински не сбърка с удар в средата на вратата за 3:3.

До края Боян Дойкич пропусна две положения и с това да донесе победата на Локомотив.

В понеделник Локо (Пд) излиза срещу елитния испански Малага в последната си контрола на испанска земя.