3. СКАНДАЛНО! VAR осигури победа на ЦСКА (ВИДЕО)

СКАНДАЛНО! VAR осигури победа на ЦСКА (ВИДЕО)

Порязаха жестоко Етър

ЦСКА постигна скандална победа с минималното 1:0 над Етър във Велико Търново в отложен мач от III кръг на футболната ни efbet Лига.

Съдиите отново започват да подкрепят слабия в момента като форма отбор на Нестор Ел Маестро, спечелил с гол на Марселино Кареасо в началото на второто полувреме,

Скандалните решения в срещата на "Ивайло" бяха 2. И взети от VAR арбитъра Ивайло Ненков.

Първото дойде в 60-ата минута, когато реферът Ивелин Занев отсъди дузпа за домакините, но след намеса на VAR назначи свободен удар за Етър, макар нарушениет на Амос Юга да завърши вътре в наказателното поле. В крайна сметка капитанът на "армейците" беше изгонен с директен червен картон.

Вторият изключително спорен момент в срещата дойде в добавеното време, когато Етър изравни, но след дълго забавяне бе преценено, че асистентът на попадението е в положение на засада, въпреки че ъгълът на повторението не бе точен и останаха доста съмнения след ситуацията, докато публиката на "виолетовите" скандираше "мафия, мафия".

Така, макар и доста незаслужено, гостите взеха пълния комплект от точки и вече имат 32, с колкото е и лидерът Черно море, който обаче има по-добра голова разлика.

Етър може да съжалява, защото освен споменатите ситуации, определено игра по-добре преди почивката като пропусна няколко чисти положения, за което заслуга има и вратарят на гостите Густаво Бусато, така че остана на последното място във временното класиране с едва 8 точки от 15 мача.

Още в началото Бусато отрази удар на Георги Ангелов, а в следващата атака Шахредин Букхолда стреля с глава близо до дясната греда. Попадение на Мартин Тошев пък бе отменено в 18-ата минута заради засада.

Малко преди края на редовното време Етър имаше нова голяма възможност да поведе. Кольо Станев изпрати много красив удар по диагонал към вратата на ЦСКА, а Бусато отби и тази топка. Тя се върна на пътя на Мартин Моран и той стреля с глава, но бразилският страж отново опази вратата си.

Усилията на Бусато бяха възнаградени от съотборниците му в червено в началото на второто полувреме. В 49-та минута Матиас Фаетон отне топка в половината на Етър и стреля по земята, а тя бе избита от Мартин Величков. Марселино Кареасо обаче бе точен на добавка с първия гол в мача.

ЦСКА остана с човек по-малко след час игра. Капитанът Амос Юга извърши нарушение и първоначално главният съдия Ивелин Занев даде дузпа и жълт картон, след което обаче се стигна до видеопреглед.

След него капитанът на "червените" бе изгонен с мотива, че нарушението започваше извън наказателното поле. От статичното положение стреля Мартин Тошев, който обаче уцели човек на стената.

Етър стигна до още един непризнат гол в първата минута на добавеното време с красива многоходова атака.

Мартин Тошев подаде на Ловре Кнежевич, който изведе Николай Янков отляво. Халфът подаде нисък пас в наказателното поле за Ивайло Димитров, който се разписа с прецизен удар за 1:1. Нов преглед с ВАР обаче "показа" невидима засада на Янков...

След съдийското решение на терена и на трибуните се случиха спречквания, които обаче не промениха изхода от срещата.

ЕТЪР - ЦСКА 0:1
0:1 Марселино Кареасо (49)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър: 22. Мартин Величков, 15. Георги Ангелов – К, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 4. Георги Александров, 8. Мартин Моран, 6. Пламен Димов, 24. Шахредин Букхолда, 29. Янко Ангелов, 9. Мартин Тошев;

Резерви: 1. Ангел Мартинов, 2. Валери Христов, 70. Димо Бакалов, 11. Илкер Будинов, 14. Ивайло Димитров, 33. Луис Кордова, 10. Ловре Кнежевич, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков;

Треньор: Светослав Петров;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 26. Марселино Кареасо, 11. Матиас Фаетон, 7. Джонатан Линдсет, 21. Амос Юга - К, 9. Дюкенс Назон, 29. Майкъл Естрада;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 20. Асен Дончев, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 28. Браян Алварес;

Треньор: Нестор Ел Маестро.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо