3. Скучно нулево равенство между Берое и Черноморец

Скучно нулево равенство между Берое и Черноморец

Бургазлии пропуснаха по-чистите положения под аязмото

Берое и Черноморец завършиха мача помежду си от 13-ия кръг на „А” група при скучно нулево равенство. Двубоят на стадиона под аязмото не предложи кой знае какви футболни достойнства. Черноморец имаше повече възможности за гол, но така и не успя да се поздрави с успех. Две минути преди края Нуньо нацели гредата. Срещата ще се запомни с голямата си динамика и многото единоборства.

През първата част Черноморец беше по-активният отбор, но не успя да реализира открилите им се шансове пред Карамфил Илчев. В 24-ата минута вратарят на Берое спаси сигурен гол в своята врата, след като Фернандес излезе очи в очи срещу него, но Илчев с крак успя да се намеси успешно и да избие.

В 38-ата минута Хайри бе оставен непокрит и стреля с глава встрани от вратата.

Малко преди почивката Берое притисна „акулите”. В 42-ата минута шут на Златинов попадна в ръцете на Борел, а в 44-ата Станков и Златинов комбинираха помежду си и последният стреля силно, но черноморският вратар направи блестящо спасяване и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Втората част беше още по-скучна от първата. Черноморец имаше леко надмощие. В 52-ата минута шут на Фернандес мина на метър от вратата на Берое. В 63-ата минута Илчев увисна, но гостите не успяха да се възползват от ситуацията и нулевото равенство продължи да свети на таблото.

Играта стана още по-непривлекателна. Черноморец разчиташе предимно на центрирания, а Берое пробваше далечни удари, които не водеха до нищо опасно за Борел.

Домакините се активизираха в края. В 82-ата минута Божанов стреля с глава след центриране на Златинов, но топката профуча до гредата.

Две минути преди края дойде най-добрата възможност за гостите. Удар с глава на Нуньо срещна напречната греда, а при последвалото разбъркване Илчев изби в ъглов удар.

Така двата отбора не се победиха. Берое дръпна на 6-ата позиция в класирането с актив 19 точки. Черноморец, който все още няма загуба, е 2-и с 25 точки, на 6 от лидера Литекс.

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза