3. Слаб Левски с нова загуба след 1:2 от Дукаджини (ВИДЕО)

Слаб Левски с нова загуба след 1:2 от Дукаджини (ВИДЕО)

Косовският тим стартира силно срещу "сините", което им донесе и победата

Левски загуби с 1:2 от косовския Дукаджини и записа трета поредна загуба по време на контролите в зимната си подготовка. "Сините" стартираха много лошо срещата и получиха два ранни гола в рамките на 14 минути, което се оказа решаващо за крайния резултат.

В седмата минута Дукажини откри резултата след фантастичен гол от фал. Капитанът Лерин Мурина отправи фантастичен изстрел от свободен удар и не остави никакви шансове за Иван Андонов.

След още седем минути Дукажини удари за втори път по "синия" състав. Тогава точен беше Бесир Исени, който се извиси в наказателното поле на "сините" след центриране и с глава направи 2:0.

След половин час игра Мезиу отправи силен удар към "синята" врата, ала Кристиан Димитров спря с тяло, след кеото му бе изкаран въздуха. Пет преди края на първото полувреме Марин Петков стреля силно фронтално от фал, но над напречната греда на косоварите. Две след това отново Петков обстрелва вратата на Дукажини от фал, като този път затрудни вратаря на косоварите, но той изби встрани.

В заключителната минута Иван Андонов изби удар на Мурина от пряк свободен удар. На почивката Фабио Лима се появи в игра на мястото на Марин Петков, като Николай Костов запази останалите 10 човека, които стартираха от първата минута за софиянци. След час игра Николай Костов направи 10 промени, след като пусна голяма част от титулярите си в хода на проверката. От първоначалния състав на "сините" остана само Кристиан Димитров и Фабио Лима, като бразилецът влезе на почивката.

След 62 минути Уелтън изведе вляво Асими Фадига, който комбинира отлично с Асен Митков. Младокът стреля от движение, но стражът на Дукажини изби в корнер. След промените от Костов тимът му започна да играе високо по терена и да пресира дълбоко 'белия' съперник, който често започна да играе със своя вратар при разиграването си.

В 71-ата минута Патрик Габриел-Галчев се надигра вдясно със съперник и даде хубав пас по земя към Фадига. Французинът шутира с десния крак и нацели напречната греда на Дукажини. Десетина секунди, след като се появи на терена Джавад Ел-Джемили намали пасива на "сините", след като отправи силен удар от средна дистанция, а вратарят на Дукажини не отигра добре и не успя да боксира и топката влетя във вратата на косоварите - 1:2.

Съставът на Левски:

Левски: 99. Андонов, 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 77. Михалев, 20. Чандъров, 31. Гаоте, 16. Бачев, 14. Стефанов, 88. Петков, 21. Йовов;

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо