3. Слаб ЦСКА едвам би Монтана (видео)

Слаб ЦСКА едвам би Монтана (видео)

Шеридън и М'Боли спасиха армейците пред 500 зрители на "Васил Левски"

ЦСКА спечели първа победа от два мача насам. „Червените” надделяха трудно с 2:0 над надъхания отбор на Монтана в късния съботен мач от 8-ия кръг на „А” група. Шеридън бе автор на двата гола през втората част, а Райс М’Боли спаси отбора си от нов провал. Иначе „червените” предложиха поредната си слаба продукция и закономерно получават слаба подкрепа от трибуните, където днес имаше едва 500 души.

През първото полувреме преобладаваше борбата в средата на терена. Двубоят бе изпъстрен с единоборства и на главния рефер Ахмед Ахмед се налагаше доста често да спира играта. През втората част домакините вдигнаха оборотите и успяха да вкарат два гола, които да им донесат трите точки.

Още от самото начало ЦСКА пое контрола върху играта. В 13-ата минута „червените” направиха уникален пропуск, след като Шеридън не успя да отбележи на метър от вратата. Ирландецът комично ритна кълбото по посока тъч линията.

След това започна същинска борба за притежание на топката. Гостите в никакъв случай не се бяха затворили, като правеше впечатление как преминаваха свободно през средата на игрището, където действаше Тошко Янчев.

В 24-ата минута нападателят на Монтана и бивш левскар Мирослав Антонов се пльосна в наказателното поле, но Ахмед не се подведе и закономерно му извади жълт картон.

До почивката ЦСКА не успя по никакъв начин да застраши вратата на Христо Иванов, като с неточни удари се отличиха Маркиньос и Шеридън.

С подновяването на играта треньорът на армейците Гьоре Йовановски логично извърши две смени. На терена на Националния стадион се появиха Спас Делев и Грегъри Нелсън, а напуснаха Фабрицио Грило и Боби Галчев.

В 50-ата минута „червените” бяха за втори път близо до гола. След шут на Тошко Янчев топката попадна у Акуаро, който се засуети и не успя да стреля към вратата. Междувременно и страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

В 59-ата минута ЦСКА стигна до гол. Шеридън едвам чукна топката в мрежата след получил се рикошет при прострелно подаване на Делев отляво в наказателното поле. Ирландският нападател съвсем спокойно можеше с лека ръка да пропилее и това положение пред вратата на гостите.

След бавно темпо и непривлекателен футбол се стигна до 77-ата минута, когато ЦСКА пропусна да удвои аванса си. Нелсън бе блокиран от Личков в малкото наказателно поле, топката стигна до Платини, който игра с глава, но Трифонов изчисти от голлинията в ъглов удар. След неговото изпълнение Виданов засече кълбото с глава и топката срещна гредата.

Минута по-късно се откри чудесен шанс пред гостите от Монтана. Личков стреля с глава при центриране от ъглов удар и само благодарение на Райс М’Боли, който с пръсти изби, резултатът не бе изравнен.

В 86-ата минута шут на Шеридън от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

В 88-ата минута пък Миро Иванов изпълни перфектно свободен удар и отново блестящият М’Боли спаси армейците.

В четвъртата минута на добавеното време Шеридън оформи крайното 2:0 след самостоятелен рейд.

Така ЦСКА спечели третата си победа в „А” група. В класирането „армейците” са 8-и с 11 точки. Монтана е 10-и с 8.

ЦСКА – МОНТАНА 2:0
1:0 Шеридън 59
2:0 Шеридън 90+4

ЦСКА: М’Боли, Грило (Нелсън 46), Акуаро, Еспозито (Трикаричи 69), Виданов, Галчев (Делев 46), Янчев (к), Трифонов, Маркиньос, Шеридън, Платини.

Монтана: Хр. Иванов, Мечечиев (Христов 65), Жеков, Трифонов, Личков, Гаджев (к) (Наков 74), Илиев, М. Иванов, Чипилов, Антонов, Едуардо (Мичев 58)

Жълти картони: Галчев, Делев, Маркиньос, Платини (Ц), Гаджев, Антонов, Личков (М)
Съдия: Ахмед Ахмед

Стадион: „Васил Левски”, София, 500 зрители