3. Славия би Аполон с 2:0 в представянето на отбора (СНИМКИ + ВИДЕО)

Славия би Аполон с 2:0 в представянето на отбора (СНИМКИ + ВИДЕО)

Герои за "белите" Петков, Янков и Жуниньо

Отборът на Славия постигна престижна победа с 2:0 над кипърския Аполон Лимасол при официалното представяне на отбора днес, предаде репортер на Novsport.com

На стадиона в столичния квартал "Овча Купел" около 300 фенове на "белите" станаха свидетели на добра игра от своите любимци и престижен успех срещу 6-ия от миналия шампионат в Кипър.

Попаденията за българите бяха дело на Жуниньо от дузпа в 18-ата минута и на Златинов в 88-ата.

Страхотен мач за "белите" направиха и други двама завърнали се на "Овча Купел" - Георги Петков и Чавдар Янков.

Срещата започна с атака на Аполон и в още 3-та минута Димитрос изкочи срещу Петков, но опитният страж показа много добра игра и успя да улови.

Последва атака на Славия, Лопес проби, центрира в наказателното поле на Аполон, но там защитата успя да предотврати опасността.

В 17-ата минута Чавдар Янков проби мощно отляво, центрира в наказателното поле, Лопес нанесе много силен удар, но там защитник подложи ръка и изби топката. Главният съдия отсъди дузпа, която бе реализирана с мощен шут на Жуниньо.

3 по-късно отново Жуниньо, след като получи пас от дълбочина, нанесе страхотен удар в лявата сглобка, спасен от вратаря. В 23-ата минута отново Жуниньо стреля към врататана кипърците, стражът им изби в напречната греда и кълбото излезе в корнер.

От 29-ата до 37-ата минута гостите се вдигнаха в атака и успяха да изравнят играта. В 32-ата минута Гарсия нанесе силен изстрел с глава, ала Петков спаси. В 36-ата Антонис от фаул, шутира над стената, ала бранителите пред Петков играха с вещина.

Последва добра атака в пеналта на Славия между Димитриос и Гарсия завърши със страхотен удар на последния, но Гаал подложи крак и изчисти в корнер. Последваха редица корнери пред вратата на Славия, но бранителите и вратарят се справиха.

В 43-ата минута Чавдар Янков проби мощно през центъра, принуди Мигел да върне топката рисковано към вратаря си, кълбото летеше към голлинията, но вратарят на кипърците спаси. В ответната атака Димитрос изскочи сам срещу Петков, но вратарят отново показа класа и спаси.

44-ата минута Коне изведе Лопес сам срещу вратаря, той стреля, стражът спаси, Лопес отново шутира при добавката, но бранител на гостите изчисти от голлинията. При следващата атака Лопес центрира в пеналта, където Генев засече с глава, но отново бранител на Аполон изчисти от голлинията.

В добавеното време Жуниньо излезе сам срещу вратаря на Аполон, но шутира покрай вратата.

През първата част най-добрият за Славия на терена бе Чавдар Янков, на който единственият проблем са излишните килограми.

На "Овча Купел" усилено се говори, че до няколко дни при "белите" ще акостира и освободеният от ЦСКА - Христо Янев.

През второто полувреме падна още един гол за Славия и в неговата основа отново бе един от най-добрите за "белите" - Жуниор.

В 88-ата минута бразилецът проби мощно отдясно и центрира в пеналта за Златинов, който без да се бави стреля в долния десен ъгъл на вратата на Аполон, оформяйки крайното 2:0.

Втората част стартира с атаки на Славия, като в 47-ата минута Генев засече с глава центриране от корнер, но бранителите от Кипър избиха.

След доброто начало на българите, отново гостите от Кипър успяха да изравнят играта и дори да установят лек превес. Андреас стреля в горния десен ъгъл, но Петков спаси. В ответната атака Димитриос шутира силно, но Живко Желев изби.

В 65-ата минута Славия направи хубава атака. Димитров проби отдясно и подаде за Жуниор, който стреля мощно, ала отбраната на гостите се справи.

Добро включване направи Коконов след завръщането си от Ботев (Враца). Той заедно с Жуниор реализира доста интересни отигравания в нападение и създаваше напрежение сред защитата на Аполон.

Гарсия от кипърците стреля опасно от фаул в 71-ата минута, но Петков спаси. 120 секунди по-късно Ради Димитров и Жуниньо направиха нещо много красиво. Меси напредна по десния фланг и центрира в пеналта, където Жуниньо със странична ножица стреля, но вратарят на Аполон спаси.

До смяната си през втората част Янков блестеше с добрите си отигравания, а Петков показа голяма класа на вратата на "белите", като спаси доста критични ситуации пред своята врата.

От дошлите на проби добро впечатление направиха Лопес и Гаал, докато Коне не показа особена класа, с изключение на един хубав пас.

В игра за Славия през втората част влязоха Златинов, Коконов, Дяков, Стойков, Калоянов и Леандро.

Състави:

Славия: Петков (к), Р. Димитров, Желев, Генев, Гаал, Сандански, Янков, П. Димитров, Коне, Лопес, Жуниор

Резерви: Петров, Альошев, Златков, Чепилов, Златинов, Коконов, Дяков, Акийоши, Стойков, Калоянов, Тодоров, Леандро, Юруков

Аполон: Антонио, Амая, Димитриос, Фотис, Парлов, Ангелис, Гарсия, Софронис, Рашид, Мигел, Георгеос

Резерви: Антреас, Андрес, Собриньо, Теодоро, Хрисис, Стилияно, Михалис, Евстатио, Кирияко, Фракгоу

Главен съдия: Борислав Колев