3. Славия би драматично Монтана с дузпа в края (ВИДЕО)

Славия би драматично Монтана с дузпа в края (ВИДЕО)

Карачанаков бе точен от бялата точка, Диего Фераресо се контузи тежко

Славия победи Монтана с 1:0 в двубоя от 18-ия кръг на А група. Победата за „белите” дойде драматично.  Антон Карачанаков бе точен от дузпа в добавеното време на срещата. Мачът се проведе в квартал „Овча купел”, като второто полувреме бе много по-интересно и качествено. „Белите” доминираха и създадоха куп положения. Гостите също имаха своите шансове, но опитният Георги Петков бе на мястото си.

С тези три точки славистите се изравниха с Черно море по точки. Те заемат шестата позиция с 25. Монтана е девети с 13.

През първото полувреме двата отбора не предложиха особено качествен футбол. Срещата започна в спокойно темпо. В началните минути футболистите на Славия владееха повече топката и бяха много близо гола в 11-ата минута. Тогава Ивайло Димитров отправи удар с глава, но пред голлинията Йордан Тодоров изчисти в ъглов.

В 13-ата минута домакините получиха удар. Диего Фераресо получи контузия в глезена и бе принудително заменен. Малко след това стана ясно, че той е спукал капсула в ставата си. На негово място влезе Мартин Дечев.

След тази ситуация играта на „белите” се промени, остротата се позагуби и интересните положения почти липсваха. Матийо Мансе и Антон Карачанаков изпробваха късмета си с удари от дистанция.

В играта на Монтана също липсваха идеи и Георги Петков не трябваше да се намесва решително през първата част. Лазаров, Балджийски и Генчев отправиха по един далечен удар, но мерникът им не беше точен.

Славия заигра по-настоятелно през второто полувреме. Действията се развиваха предимно в половината на Монтана. В 59-ата минута Карачанаков намери добре напълно непокрития Петър Атанасов, който шутира от движение от около 13-14 метра, но изпълнението му бе много слабо и прати в аут.

„Белите” изцяло контролираха играта след почивката. Феновете, макар и малко по трибуните, горещо подкрепяха своите любимци и ги окуражаваха във всеки един момент, но те така и не успяваха да намерят верния път към вратата.

В една от епизодичните си атака Монтана можеше да накаже столичани. Сергей Георгиев получи топката на удобна за стрелба позиция, шутира силно без да има някой около него, но прави високо над напречната греда.

В 78-ата минута се случи може би най-красивото и ефектно положение в цялата среща. Тогава Иван Минчев изпълни майсторски пряк свободен удар, но Георги Петков показа високата си класа и с една ръка успя да избие топката, която бе насочена в левия ъгъл.

В добавеното време на срещата Хубчев препъна Антон Карачанаков в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. За това помогна и един от страничните съдии. Футболистът с номер 71 се нагърби с изпълнението, шутира силно, Христо Иванов улови ъгъла, но пропусна топката покрай себе си.