3. Славия би Левски и отпразнува 100 години от най-старото столично дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Карлос Фонсека стана единственият голмайстор за крайното 1:0 в „Овча купел” и втората поредна победа над "сините"

Славия победи Левски в двубоя от 25-ия кръг на А група с 1:0. Така, „белите” отбелязаха 100-годишнината, която бе отбелязана на 1-и април, от най-старото столично дерби. Карлос Фонсека бе голмайстор.

Двубоят се проведе на стадиона в квартал „Овча купел” пред около 3000 зрители. Това бе втора поредна победа за Славия. Отборът на треньора Иван Колев победи през есенния дял Левски с 3:1 пак на този стадион.

С този успех Славия събра актив от 29 точки и е на 10-ата позиция във втората шестица. Левски е седми с 38 точки.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

През първото полувреме двата отбора играха атакуващо, разиграванията бяха бързи, но по-опасните положения бяха създадени от отбора на домакините. За първото полувреме футболистите на Левски не успяха да отправят нито един точен удар към Георги Петков. На моменти „сините” допускаха елементарни грешки и явно умората в отбора след двубоя в Разград срещу Лудогорец от турнира за Купата на България оказа някакво влияние върху облика на тима на Стойчо Стоев.

Първата ситуация, която изпоти защитниците на Левски, стана в 5-ата минута. Тогава нападателят Радослав Василев получи топката в наказателното поле, овладя добре на гърди и отправи удар, но топката бе изчистена в корнер. Малко след това Пиргов можеше да открие с глава, който засече центриране от ъглов удар и бе изпуснат от Божидар Краев.

Отборът на наставника Иван Колев действаше стабилно и в защитен план. Бранителите пред Георги Петков трудно позволяваха на „сините” да разиграват пред наказателното поле и се справиха с повечето изсипани топки там. Освен това „белите” контраатакуваха много опасно и това си пролича в 25-ата минута, когато Манзоро надбяга по левия фланг Александър Александров и пусна остър пас по земя към Петър Атанасов, чийто удар обаче бе отразен от Йоргачевич.

Вратарят на Левски обаче капитулира в 33-ата минута, когато футболистът с номер 33 Карлос Фонсека завърши бърза атака с точен удар по земя. Димитър Пиргов отне топката от Лукаш Гикевич в средата на терена и майсторски изведе своя съотборник, който напредна уверено в наказателното поле и прати топката покрай вратаря. От Левски имаха претенции, че Пиргов е извършил нарушение срещу Гикевич.

Второто полувреме започна с опасен удар за Славия, отправен от Петър Атанасов, който обаче шутира в аут. След това Левски наложи натиск и бе близо до изравняването. Най-близо бе Лукаш Гикевич, който оправи удар с глава, след като засече центриране на Александров, но Петков внимаваше и спаси. Малко преди това Бедоя отправи бомбен удар от дистанция, при който вратарят не помръдна, но за негово щастие топката излетя в аут.

В 64-ата минута домакините от Славия бяха пропуснаха златна възможност да удвоят преднината си. Манзоро центрира от пряк свободен удар, защитниците на Левски увиснаха и не успяха да попречат на влезлият като резерва Семерджиев, който се озова на много удобна позиция. Той обаче не отигра по най-добрия начин ситуацията и  кълбото излезе в аут.

През втората част гостите от Левски владееха повече топката, но въпреки това трудно организираха реално опасни положения пред Георги Петков. „Белите” потърсиха втори гол, но и те не успяха да създадат кой знае колко опасности пред Боян Йоргачевич. В 79-ата минута Жереми Манзоро отправи техничен удар, с който потърси долния ляв ъгъл на вратата, но Аймен Белаид отклони топката и тя излезе в корнер.