3. Славия и Берое не си вкараха след много битка на "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия и Берое не си вкараха след много битка на "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бели" и "зелени" оставиха развръзката за реванша

Славия и Берое завършиха 0:0 в здрав първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на България. Двата отбора пропуснаха по няколко добри положения, като Ливраменто от Славия тресна гредата на бившия си тим през първото полувреме, докато Венци Христов за състава на гостите шутира на два пъти покрай страничния стълб през втората част от идентични позиции.

В 90-ата минута Галин Иванов падна артистично в наказателното поле на Берое и реферът Цветан Кръстев от Варна абсолютно точно и категорично не посочи бялата точка.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Берое, който играеше компактно отзад и предимно на контраатака, създаде първата голова възможност в мача. Елио Мартинс, който беше оставен непокрит на далечната греда, лизна топката при центриране от свободен удар, тя отскочи опасно на метър пред голлинията и мина над вратата.

Отново заралии бяха близо до гола 10 минути по-късно. Венцислав Христов нахлу от втора позиция и трябваше да засече от въздуха свалена топка от страна на Мартинс, но се размина с топката.

На другия фронт Славия действаше с центрирания, като Иван Караджов действаше неубедително. В 23-ата минута вратарят изби лошо едно центриране и опразни вратата си. Радослав Василев обаче шутира над напречната греда.

Малко преди изтичането на първия половин час „белите” удариха греда. Атрактивен нисък шут на Ливраменто от въздуха пред пеналта срещна лявата рамка.

В 37-ата минута Ливраменто не успя да се възползва от поредно лошо изчистване на защитата на Берое. Бившият играч на заралии отправи тежък удар покрай вратата.

Три минути преди почивката удар с глава на Радослав Василев също беше неточен.

Второто полувреме започна живо. Двата отбора си размениха по един удар преди в 50-ата минута Берое да пропусне една от най-чистите си възможности. Лоузейро напредна сам при авантаж, но изпусна момента, в който трябваше да изведе Венци Христов сам срещу вратаря. В крайна сметка нападателят получи така жадувания пас, но остротата се изгуби и диагоналният удар премина на около педя от дясната греда на Петков.

В 66-ата минута отново Христов се озова на чиста позиция в наказателното поле отдясно и пак шутира покрай далечната греда в аут.

Битката продължи, като между 69-ата и 76-ата минута реферът показа три жълти картона за футболисти на Славия.

В 78-ата минута Радослав Василев получи пас от дълбочина в наказателното поле и с лекота финтира неориентирания Владимир Зафиров, стреляйки в близкия ъгъл, но Караджов с адекватна намеса предотврати гол, избивайки в корнер.

С изтичането на редовните 90 минути Галин Иванов се просна в пеналтерията на Берое, искайки дузпа. Той използва шпагат на защитник, за да падне артистично, като е спорно дали изобщо бе закачен. Реферът Цветан Кръстев много правилно не посочи бялата точка, като беше категоричен в решението си.

Реваншът е другия четвъртък от 17:30 ч на стадион „Берое”.

В другия полуфинал вчера Левски победи Локо (Сф) с 3:1 преди реванша идната сряда.