3. Славия и Ботев завъртяха атрактивно равенство помежду си (ВИДЕО)

Славия и Ботев завъртяха атрактивно равенство помежду си (ВИДЕО)

Двата тима вкараха по два гола

Славия и Ботев Пловдив не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от 23-тия кръг на efbet Лига.

В 5-ата минута Ботев Пловдив отправи първия точен удар посока една от двете врати. Ехидже Укаки стреля, но не успя да затрудни Светослав Вуцов.

Четири по-късно домакините организираха първата си по-опасна атака. Защитата на „канарчетата“ се справи. Топката обаче стигна до Тони Тасев, който опита да комбинира със свой съотборник. Получи се рикошет в ръката на Ехидже и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тасев, който преодоля Матвей Игонен, въпреки че стражът хвана ъгъла.

Ботев натисна в търсене на изравнителен гол. В 19-ата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва. Самюел Акере догони топката, преди тя да напусне очертанията на терена и центрира. На далечната греда бе Атанас Чернев, чийто удар с глава беше отразен.

В 25-ата минута защитата в бяло се справи с центриране в наказателното поле. Топката попадна на пътя на Ехидже, чийто удар от въздуха прелетя високо над напречната греда.

Половин час след началото Антоан Конте напредна по десния фланг и намери във вратарското поле Мартин Секулич, който направи по-сложното. От непосредствена близост не намери целта. Малко след това Джеймс Ето‘о също засече центриране, но от левия фланг. И той не бе точен – над вратата.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха набързо два гола. Първо, гостите изравниха. Точен бе юношата на Славия Янис Карабельов. Това бе причината той да не отпразнува попадението. Акере и Ивелин Попов комбинираха добре. Последният центрира във вратарското поле, където Карабельов надскочи Велко Йеленкович и с глава преодоля Вуцов.

Секунди по-късно Славия отново излезе напред в резултата. Тони Тасев напредна към наказателното поле и стреля. Получи се лек рикошет в крака на Ерол Дост, който заблуди Игонен. Топката влетя в близкия му ъгъл, а стражът на Ботев Пловдив беше хванат в крачка.

Четвърт час преди изтичането на редовното време късметът покри Славия. Влезлият преди минути от резервната скамейка Дилан Мертенс проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля. Топката разтресе напречната греда. Светослав Вуцов нямаше никакъв шанс за намеса.

В 78-ата минута защитата на Славия не се справи убедително с центриране в наказателното поле. Дилан Мертенс стреля от дъгата, а Вуцов замръзна. Отново късмет за Славия, че топката не намери мрежата.

Три минути преди изтичането на редовното време Ботев Пловдив възстанови равенството. Дилан Мертенс беше изведен в коридор в наказателното поле. Той не се полакоми и пусна вдясно от себе си. Георги Николов беше на скорост и на полупразна врата нямаше как да пропусне.

В 1-вата минута от добавеното време Фаустас Степонавичус беше изпуснат от защитата на Славия. Той нахлу на скорост в наказателното поле, но при опита си да комбинира със съотборник сбърка. Топката се насочи към вратата на Вуцов. Вратарят внимаваше и улови.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2
1:0 Тони Тасев (10, дузпа)
1:1 Янис Карабельов (48, дузпа)
2:1 Тони Тасев (50)
2:2 Георги Николов (87)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 55. Ивайло Марков, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов (63 - 27. Емил Мартинов), 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев (77 - 93. Исак Соле), 33. Галин Иванов – К (90+5 - 8. Емил Стоев), 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки (79 - 7. Мохамед Брахими), 9. Мартин Секулич (72 - 93. Георги Николов), 10. Ивелин Попов – К, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перейра, 28. Янис Карабельов (72 - 6. Дилан Мертенс), 38. Константинос Балогианис (85 - 14. Фаустас Степонавичус), 79. Атанас Чернев

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо