3. Славия и Черно море завъртяха нулите след здрава битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия и Черно море завъртяха нулите след здрава битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стабилни изяви на вратарите запазиха равенството в „Овча купел”

Славия и Черно море завършиха при равенство в двубоя от 21-ия кръг на А група. Срещата се проведе на стадиона в столичния квартал „Овча купел” и завърши при резултат 0:0. Тя бе изгледана от около 300 души.

Пред двата тима изиграха равностоен двубой, пред тях се откриха много добри възможности за гол, но стабилни изяви на двамата вратари Георги Китанов и Георги Петков запазиха двете нули.

Гостите от Варна завършиха двубоя с 10 души, след като Стенио получи директен червен картон. Той се сблъска с Пиргов в борба за топката, като и двамата подходиха агресивно в ситуацията. Играчът на "моряците" се контузи при това нарушение и бе изнесен с носилка.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Съперниците играха динамично и атакуващо през първото полувреме и виждаше се, че играчите и от двете страни се стараят много както в защита, така и в атака.

Най-опасните положения бяха създадени от гостите от Варна. В 24-ата минута опитният Георги Илиев майсторски фалцира топката, след като получи от Пламен Николов, но вратарят Георги Петков беше на мястото си и с една ръка успя да избие.

Десет минути след това „моряците” отново бяха много близо до гола - Матиас Курьор удари гредата. Той засече с глава центриране от ъглов, като насочи топката в долния десен ъгъл, но кълбото се отби от страничния стълб.

„Белите” също имаха своите възможности. Дуде Ндонгала отправи два опасни шута от преки свободни, но при всеки от случаите Георги Китанов показа стабилност в изявите си.

Едно от новите попълнение в редиците на Славия руснакът Сердеров направи добро включване, като показа добра скорост и техника.

Второто полувреме също бе белязано от здрава битка. Опасните положения не бяха много, като те можеха да се преброят на пръстите на едната ръка общо за двата отбора. В 66-ата минута Борислав Балджийски отправи силен и опасен удар от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай лявата греда. Малко след това „белите” организираха страхотна атака – Дечев изведе Сердеров в пеналта, руснакът веднага пусна към Ндонгала, който бе непокрит, но шутира високо над напречната греда.

В 75-ата минута вратарят на Славия Георги Петков показа класата си и спаси отбора си от сигурно попадение. Курьор шутира силно, но стражът отрази, след което се намеси стабилно и при опита за добавка на Георги Илиев.