3. Славия издържа на ролетката на дузпите и отива на полуфинал за Купата на България (видео)

Славия издържа на ролетката на дузпите и е последния полуфиналист за Купата на България. Белите победиха с общ резултата 9:7, като в редовното време резултатът беше 3:3.

Двата отбора направиха изключително зрелищен двубой с много обрати, головете валяха един след друг и в крайна сметка се стигна до изпълнение на наказателни удари. Там Крумов пропусна, което се оказа решаващо за изхода на драмата в Бургас.

Така Славия се присъедини към ЦСКА, Пирин и Литекс за следващата фаза на турнира, а жребият ще се тегли утре.

Съперниците предложиха интересно и динамично първо полувреме, в което опасностите пред двете врати не липсваха. Двубоят започна ударно за домакините. Момчетата на Георги Василев проведоха светкавична атака веднага след даването на първия съдийски сигнал, Андонов навлезе в наказателното поле, където беше съборен от Басо.  Главният съдия Стефан Спасов веднага посочи бялата точка за изпълнение на дузпа, която беше реализирана от Браганца.

В 7-ата минута Мартин Тошев можеше да направи преднината на бургазлии още по-комфортна. Той отправи силен удар от дистанция, но топката премина много близо до лявата греда на вратата, пазена от Емил Петров.

Гостите от София не се стъписаха от гола, получен толкова рано, и заиграха в темпо, което подсказа, че в никакъв случай възпитаниците на Емил Велев   няма да се примирят с резултата. Те започнаха да владеят повече топката и в една от техните постепенни атаки Жуниньо подаде на Божов, той навлезе в наказателното поле, където навърза без проблеми трима бранители в сини екипи и сам срещу Борел не сбърка. С плътен удар преодоля опитния страж и изравни.

Футболистите на Черноморец разчитаха предимно на бързи атаки с пасове от дълбочина, като срещу това бранителите на Славия трудно успяваха да противодействат. В 24-ата минута в една именно такава ситуация Койта се озова на много изгодна позиция, но Петров го изпревари и улови. Все пак в 32-ата минута  тактиката на „акулите” проработи и Андонов вкара топката във вратата на столичани за втори път. Той бе изведен по страхотен начин от Браганца и бившият футболист на Берое с лекота преодоля вратаря.

През вторите 45 минути темпото на играта не спадна. Двата отбора продължиха да атакуват и положенията вратите не спираха. В 69-ата минута Велев извърши смяна, която се оказа много силен ход. Кушев влезе на мястото на неубедително представилият се Георги Христов. Няколко секунди след влизането си в игра опитният футболист изравни. След изпълнение на ъглов удар Борел излезе неразчетено и Кушев с глава вкара за 2:2.

Головете в този двубой обаче не спряха да валят. В 78-ата минута Зайц навлезе в наказателното поле, финтира няколко бранители в бели екипи  с мощен удар от близко разстояние даде за пореден път преднина за своите.

По всичко личеше, че Черноморец ще е четвъртият отбор, класирал се за полуфиналите, но в добавеното време на редовните 90 минути Божов вкара красив гол от задна ножица. Той обаче беше в засада, което остана незабелязано от реферите и това попадение прати двубоя в продължения.

Но и в продълженията головете не липсваха. Андонов вкара за 4:3 с глава в 91-ата минута след добра атака, но в 102 Славия стигна също до четвърти гол и драмата на „Лазур” стана пълна. Молдованов се възползва от разбъркване в наказателното поле и с плътен удар прати топката в нищо не подозиращия Борел.

През второто продължение не се стигна до голове и последният полуфиналист се реши след изпълнение на дузпи. Тогава играчите на Славия показаха, че имат по-здрава психика и се класираха за полуфиналите. Жуниор вкара последната дузпа за белите, като преди това Петров спаси удара на Крумов.