3. Славия излезе от дъното с измъчена победа над Хасково (СНИМКИ)

Славия излезе от дъното с измъчена победа над Хасково (СНИМКИ)

Феновете на „белите” към Стефанов: „Венци, гони ги, какви футболисти са тия!?”

Славия прекъсна черната си серия от шест поредни загуби в  А група след много измъчена победа над Хасково в среща от десетия кръг на първенството. „Белите” се наложиха с 1:0 с гол на влезлия като резерва Радослав Василев. Двубоят се проведе на стадиона в столичния квартал „Овча купел” пред около 300 зрители.

Така, Славия излезе от зоната на изпадащите във временното класиране и заема 9-ото място с актив от 8 точки. Хасково е последен с 4.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Първото полувреме на срещата ще се запомни най-вече с отношението на привържениците на Славия към отбора. Те отново скандираха „Оставка!”, бурно недоволстваха към представянето на „белите” футболисти и дори се обърнаха към президента на клуба Венцеслав Стефнов, който беше на трибуните, с думите: „Венци, гони ги, какви футболисти са тия!?”.

Във футболно отношение двата отбора почти нищо не предложиха. Липса на острота в атаките, никакви идеи в изграждането на нападението и безцелно ритане на топката от страна и на двата отбора като цяло белязаха първата част.

Най-чистото и наистина опасно положение бе за гостите от южна България. В 43-ата минута Дончо Атанасов получи пас точно на границата на наказателното поле, напълно непокрит той отправи мощен удар, но вратаря Георги Петков показа класата си и със страхотен рефлекс изби топката в ъглов удар.

Мишел Платини отправи няколко удара през първото полувреме, които обаче по никакъв начин не затрудниха стража Банков.

В началните минути  на второто полувреме съперниците продължиха да играят по същия начин и да вбесяват публиката на стадиона. Футболистите на Хасково видимо се стараха да постигнат нещо в двубоя. Те играха с голямо желание и хъс, с което превъзхождаха тима на Славия. Който, от своя страна, играеше с необяснима апатия.

След много усилия и мъки домакините все пак стигнаха до гол. В 74-ата минута „белите” проведоха добра атака, възползвайки се от празно пространство в защитата на Хасково. Мишел Платини промени рязко фронта на атаката, подаде към влезлият като резерва Радослав Василев, който напълно оставен без човек от около пет метра не остави шанс на Банков.

До края на двубоя темпото малко се повиши. Гостите направиха всичко по силите си да върнат гол, а славистите да вкарат втори. До опасности и пред двете врати обаче така и не се стигна.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза