3. Славия набира скорост, младок с дебютен гол (ВИДЕО)

Славия набира скорост, младок с дебютен гол (ВИДЕО)

Червен картон и 6-а поредна загуба на Ботев (Враца) в елита

За първи път през сезона отборът на Славия постигна 2 поредни победи във футболното ни първенство.

„Белите“ спечелиха с минималното 1:0 домакинството си на Ботев (Враца) с дебютен гол на младока Мартин Георгиев.

В 44-ата минута навършилият през септември 18 години защитник засече центриране от корнер с бедро и се разписа за първи път в професионалния футбол.

Освен попадението, столичани удариха и греда, а гостите завършиха срещата с човек по-малко, защото португалецът Диого Барбоса за втори път през кампанията бе изгонен, след като срещу Лудогорец получи директен червен картон, а сега - 2 жълти.

Всичко това доведе до 6-а последователна загуба за първенство на Ботев (Враца) и отборът, воден от Христо Янев, остава с 10 точки на предпоследното място във временното класиране след първия мач от XVII кръг на efbet Лига.

Славия вече има 17 точки и е на 13-а позиция, тъй като значително повиши успеваемостта след поредното завръщане на треньора Златомир Загорчич.

В началото на мача Славия стигна до нарушение и статично положение в половината на Ботев Враца. Топката бе центрирана в наказателното поле на гостите и изчистена в корнер, от който не последва нищо.

В 8-ата минута врачани организираха добра контраатака и на свой ред пробваха центриране, а топката описа странна парабола и затрудни максимално Светослав Вуцов. Стражът все пак успя да избие със сетни усилия в ъглов удар и да предотврати сигурен гол.

Славия отговори с опасно нападение през центъра. Тони Тасев бе изведен зад отбраната на врачани и стреля от границата на наказателното поле.  Топката премина покрай десния страничен стълб, а първият асистент на Валентин Железов вдигна засада.

Ботев Враца имаше нови два шанса чрез Мартин Смоленски, но след негов удар с глава, топката мина доста встрани от вратата, а при втория - от дистанция, Вуцов улови.

Последваха скучни минути, на игра в центъра на терена и без почти никакви опасности в двете наказателни полета.

В 44-ата минута Тасев центрира от ъглов удар и младият Мартин Георгиев отблизо с тяло откри резултата в полза на "белите". Това е първо попадение за защитника в мъжкия състав на Славия.

Втората част започна с натиск за домакините. В 50-ата минута Тони Тасев се измъкна на скорост от защитата на врачани и подаде към Галин Иванов, който от няколко метра стреля в обсега на Бариос, отбил кълбото в ъглов удар.

В 77-ата минута Диого Барбоса извърши нарушение в центъра на терена и получи втори жълт и съответно червен картон, а удар на Емил Мартинов срещна напречната греда на вратата на Ботев Враца.

Три минути преди изтичане на редовното време Денислав Александров беше изведен на голова позиция, но отново стреля във Федерико Бариос и в крайна сметка Славия спечели с 1:0.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Мартин Георгиев

Състави:

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 6 Мартин Георгиев, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 17 Ерол Дост, 71 Кристиян Стоянов, 73 Иван Минчев, 8 Емил Стоев, 88 Тони Тасев, 33 Галин Иванов;

Старши треньор: Златомир Загорчич;

Ботев Враца: 34 Федерико Рубио, 9 Даниел Генов, 10 Спас Георгиев, 14 Марко Мажуга, 18 Диого Барбоса, 20 Мартин Христов, 21 Бубакар Траоре, 24 Мартин Смоленски, 28 Едуардо Кунде, 37 Марио Киконда ,77 Стефан Велев;

Старши треньор: Христо Янев.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо