3. Славия настигна ЦСКА след 1:0 над Миньор в Борисовата градина

Славия настигна ЦСКА след 1:0 над Миньор в Борисовата градина

"Белите" спечелиха труден мач след силно второ полувреме и се изравниха с ЦСКА в класирането

Славия победи с 1:0 Миньор в труден мач, с което се изравни по точки с третия в класирането ЦСКА, който обаче утре ще играе своя двубой от 23-ия кръг на шампионата.

„Белите” победиха един от най-коравите отбори в първенството на стадион „Българска армия”, след като перничани бяха наказани с лишаване от домакинство за два мача. Победният гол вкара опитният Тодор Колев в 74-ата минута след прекрасна асистенция на Дани Пеев.

Първото полувреме на мача не предложи почти нищо интересно за разлика от второто. Близо хилядате зрители на трибуните виждаха повече борба, отколкото добри комбинации и опасни положения.

Все пак в 24-ата минута Миньор бе отборът, който пръв пропусна добър шанс. Петър Петров получи страхотно извеждащо подаване и от точката на дузпата стреля от воле,но блестяща намеса на М'боли спаси вратата на тима си суха.

Така, скучно, завърши и първата част. През втората обаче нещата се промениха от самото начало. В 52-ата минута и „белите” достигнаха до първата си чиста ситуация. Галин Иванов подаде много хитро вляво на Дреновички, който тръгна остро по фланга и центрира точно на главата на Жуниньо, който пък от 4-5 метра стреля много добре с глава в ъгъла, но Иво Иванов бе блестящ.

Минута след това пък Миньор можеше да поведе, след като Юри Иванов центрира отдясно и от няколко метра Хазуров намери топката с крак, но М'боли спаси.

След това Славия тотално натисна съперника си. В 62-ата минута Галин Иванов подаде страхотен пас на Жуниор и го изведе още от центъра сам срещу Иванов. Бразилецът мина вратаря, но си чукна топката много встрани и Витанов успя по някакъв начин да настигне играта и да избие.

След това Велислав Вуцов вкара в игра Даниел Пеев и изкара Жуниор заради многото му пропуски в последните мачове. На върха на атаката мина Тодор Колев, което раздвижи още повече играта на тима. В 70-ата минута Дани Пеев пусна много хитър пас към Петър Димитров в пеналта, последният остави обаче топката за Галин Иванов, който успя да я спечели пред защитник на Миньор и Иво Иванов, след което от малък ъгъл на празна врата стреля над гредата.

Веднага след това Тодор Колев изскочи сам срещу Иво Иванов след пас от дълбочина, до него пък тичаше и Петър Димитров. Със закъснение страничният рефер вдигна флага за засада, но след това се видя, че така със сигурност няма.

Още 60 секунди след това обаче голът вече бе факт. Галин Иванов изведе Дани Пеев отляво в наказателното поле, който от няколко метра подаде на крака на Тодор Колев и той изведе  Славия напред с хладнокръвен удар.

До края на мача и двамата треньори направиха всичките си позволени смени. Миньор обаче не можа да упражни натиск, за да изравни, а Славия без проблем държеше топката далеч от своята врата. Единствено в последните секунди след опасно центриране нямаше кой да засече топката на няколко метра от вратата.

Така, донякъде Вили Вуцов и компания измиха срама от отпадането за Купата на България, след важна победа в първенството, която ги изведе на трето място поне до утре, когато раздираните от скандали „червени” гостуват на Сливен.