3. Славия натупа Левски (снимки)

Славия натупа Левски (снимки)

Бившият левскар Виктор Генев бодна победния гол

Славия надигра Левски с 2:1 в контролна среща на стадиона в кв. „Овча купел”. Пред около 400 зрители двата тима направиха спаринг, с който запълниха паузата в шампионата. Басо откри за „белите” в 18-ата минута с глава. След няколко пропуска Левски успя да изравни чак в 80-ата минута чрез резервата Даниел Младенов, който майсторски се извъртя в пеналтерията, минута след като влезе на терена. Само 4 минути по-късно Славия отбеляза нов гол с глава, чрез бившия левскар Виктор Генев. Юношата на „сините” Цветелин Тонев впечатли с играта си през втората част. Той удари гредата в заключителните секунди.

Двубоят не блестеше с кой знае какви футболни достойнства. Все пак двата отбора се постараха и сътвориха няколко интересни ситуации. Първата част освен с гола на Славия ще се запомни с хубавия шут на Христо Йовов от фаул, който беше избит със сетни усилия от Емил Петров. Второто полувреме беше накъсано от многобройните смени. Все пак „сините” се опитваха да изравнят резултата. Пропуски направиха Иса и Дембеле преди да дойде 80-ата минута, когато Дани Младенов осъществи отиграването на мача. Крилото майсторски се извъртя и прати топката в мрежата. Славия обаче успя да вземе заслужената победа с гола на Виктор Генев. В самия край Дани Младенов отново можеше да се разпише, но на празна врата стреля в аут.

Двубоят започна по-добре за Славия. В 6-ата минута Басо засече центриране на Божов от корнер, ала стреля над гредата. В 18-ата минута Славия поведе. Илия Илиев центрира от фаул в наказателното поле, където Басо с глава направи безпомощен Митрев.

До почивката темпото беше ниско. В добавеното време Левски пропусна най-чистата си възможност да отбележи. Йовов стреля силно от свободен удар, но Петров се разтегна и с една ръка изби.

Развоят на второто полувреме не предвещаваше това, което се случи в последните десет минути. Веднъж Иса се пробва да прехвърля резервния вратар на „белите” Вълков, но не сполучи, а после Дембеле, който се откъсна от защитата на домакините, стреля неточно по земя.

Левски изравни в 80-ата минута, когато Цветелин Тонев центрира отдясно, Дани Младенов пое топката с гръб, обърна се и с левия крак от границата на вратарското поле я прати в долния десен ъгъл за 1:1.

Удар на Жуниор бе избит от Акалски преди Славия да си върне преднината. Цачев центрира от ъглов удар и Генев с глава мушна топката във вратата на Акалски.

В края Цветелин Тонев пропусна две отлични възможности. В първия случай фалцовият му удар мина на сантиметри от гредата на Вълков, а после с глава тресна напречната греда.

Двубоят завърши с невероятен пропуск на Дани Младенов, който не успя да се възползва от грешка на Вълков. Вратарят изпусна топката, но натиреният халф не успя да уцели опразнената врата.

Така двата отбора продължават подготовката си за 20-ия кръг на „А” група. Другия уикенд Славия гостува на Локо Пд, а Левски приема Видима на „Герена”.

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби