3. Славия най-после спечели и спря устрема на Арда (ВИДЕО)

Славия най-после спечели и спря устрема на Арда (ВИДЕО)

Тони Тасев донесе успеха на „белите“

Славия прекъсна поредицата от 5 победи в елита на Арда (Кърджали) като спечели за първи път от успеха над новака Етър на старта, налагайки се отново с 1:0, но като домакин на Арда в мач от XIII кръг на футболната ни efbet Лига.

Единственото попадение на стадион „Георги Шаламанов“ в столичния квартал „Овча купел“ реализира Тони Тасев в добавеното време на първата част, а в 78-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт и съответно червен картон на Станислав Иванов.

Въпреки победата си обаче „белите“ остават на предпоследна позиция с 8 точки, но и мач по-малко от 14-ия Ботев (Враца), който има 10 пункта в своя актив.

Арда пък има 22 и е на 5-а позиция във временното класиране.

В 12-а минута дойде първият точен удар в срещата, когато играещият своя мач номер 100 за домакините Иван Минчев стреля коварно от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов успя да отбие.

Осем минути след това Роберто Райчев опита да засече с глава центриране на капитана Галин Иванов, но Умар Сако успя да се справи с опасността пред вратата на гостите.

След близо половин час игра Николай Кръстев се справи с удар на Станислав Иванов от границата на наказателното поле.

В последната минута на редовното време Иван Минчев пробва да изненада с много далечен изстрел Анатоли Господинов, но топката мина над вратата.

В последните секунди преди почивката Арда сбърка в собствената половина и топката достигна до Тасев, който напредна и с изстрел по земя се разписа за първи път през настоящата кампания.

През второто полувреме Славия контролираше изцяло събитията на терена и не допусна изненади пред Николай Кръстев.

В 78-ата минута гостите останаха в намален състав заради втори жълт и съответно червен картон за Станислав Иванов, което сякаш окончателно предреши крайния изход и последният съдийски сигнал узакони първата домакинска победа на Славия през сезона.

Славия - Арда 1:0
1:0 Тони Тасев (45+1)

Състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 93. Сибири Кейта, 14. Роберто Райчев;

Треньор: Иван Колев;

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 7. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов;

Треньор: Александър Тунчев;

Съдия: Кристиян Колев.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо