3. Славия не прости на Етър (ВИДЕО)

Славия не прости на Етър (ВИДЕО)

"Белите" спечелиха с гол от дузпа

Славия победи за втори път през сезона Етър (Велико Търново) с резултат 1:0.

Този път „белите“ се наложиха като домакини с гол на Тони Тасев от дузпа в мач от XVI кръг на футболната ни efbet Лига.

Благодарение на успеха си столичани събраха 14 точки и изместиха Пирин (Благоевград) от 13-ото място във временното класиране, докато „болярите“ останаха закотвени на дъното с едва 8 пункта от 16 опита.

След не толкова активни и интересни първи минути, в 16-ата минута Георги Александров задържа Виктор Генев в наказателното поле и след преразглеждане с ВАР Станимир Тренчев отсъди дузпа.

Зад топката застана Тони Тасев, който би в долния десен ъгъл и даде аванс на "белите", макар Мартин Величков да хвана посоката на изпълнението.

В 24-ата минута Емил Стоев отне топката и намери Галин Иванов на границата на наказателното поле, той нанесе силен удар, който разтресе напречната греда.

Шест минути след това Ерол Дост би от въздуха, но не успя да намери очертанията на вратата на Етър.

Четири минути преди почивката влезлият като резерва Усама Алу беше неточен при опит да затрудни Светослав Вуцов.

В 54-ата минута Кристиян Стоянов пусна диагонално пас за Ертан Томбак, който нанесе красив удар от въздуха, но стражът Мартин Величков изби. Три минути след това Галин Иванов стреля технично от границата на наказателното поле, а Величков внимаваше и спаси вратата си от второ попадение.

Последва натиск за Славия, но Иван Минчев и Тасев не можаха да покачат аванса за домакините. В 71-ата минута Галин Иванов изведе Тасев в наказателното поле и той подаде успоредно на голлинията за Емил Стоев, но топката беше избита в последния момент от Крум Стоянов.

В 87-ата минута Венцислав Керчев изведе Стоев на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът на нападателя на Славия мина покрай вратата.

Така в крайна сметка срещата приключи при резултат 1:0 за „белите“, а основна заслуга затова може да се каже, че има вратарят на гостите Мартин Величков, който изигра страхотен двубой на стадион "Александър Шаламанов".

Славия - Етър 1:0
1:0 Тасев 18 (дузпа)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 6. Георгиев, 37. Керчев, 4. Генев, 17. Дост, 71. Стоянов, 33. Иванов, 88. Тасев, 8. Стоев, 10. Николов;

ЕТЪР: 22. Величков, 2. Христов, 4. Александров, 26. Иванов, 77. Николов, 25. Стоянов, 8. Моран, 10, Кнежевич, 33. Мина, 28. Янков, 14. Димитров.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо