3. Славия обърна Локо (Сф) в "Надежда" и взе ценен аванс преди реванша (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Белите" надвиха "железничарите" с 2:1 като гост в първия мач между двата тима от 1/8-финалите за Купата на България

Славия надви Локомотив (София) с 2:1 в първия мач между двата тима от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Двубоят се игра в столичния квартал „Надежда”.

Домакините излязоха с гол напред в 7-ата минута, когато се разписа Сота, а авансът на „железничарите” от едно попадение се запази и до почивката на мача. Стефан Велков изравни за гостите в 53-ата минута, а след гол на Атанас Курдов в 82-ата гостите се поздравиха с успеха.

Реваншът между двата отбора е на 15-ти ноември (петък) и ще се играе на стадион "Славия" в столичния квартал "Овча купел".

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Иначе в днешния двубой Локомотив (София) успя да открие резултата в 7-ата минута, след като Ранджелович с хубав прехвърлящ пас намери Сота, а той бе оставен непокрит и от няколко метра засече кълбото в мрежата за 1:0.

Почти веднага след като резултатът бе открит, Павле Попара пробва удар за Славия, но изстрелът бе много неточен и кълбото не намери рамките на вратата. В 13-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където Йованович засече с глава, но не успя да намери целта и кълбото излезе в аут.

Локомотив (София) имаше добра възможност да отбележи втори гол в 27-ата минута, когато Дюлгеров центрира прострелно в наказателното поле, но Маркиньос не успя да играе с кълбото. В 36-ата минута Сандански нанесе удар отдалеч, но Божидар Митрев спаси без проблеми.

5 минути след това Сандански стреля силно към вратата на Локомотив, но и този път вратарят на домакините отрази изстрела. В самия край на първата част Маркиньос можеше да отбележи второ попадение за „железничарите”, след като бе изведен на чиста позиция и нанесе удар с глава, но кълбото премина покрай дясната греда и излезе в аут.

”Белите” успяха да възстановят равенството в 53-ата минута. Чавдар Янков центрира от свободен удар в наказателното поле, където оставеният непокрит Стефан Велков с удар с глава прати топката във вратата на домакините за 1:1. Малко след това Чавдар Янков центрира от корнер, а Фернандо Да Силва засече с глава, но прати кълбото над вратата.

В 65-ата минута Сота изведе Гаел сам срещу Георги Петков, който обаче много добре излезе и скъси ъгъла, а Гаел си поведе дълго кълбото и то излезе в аут. В 72-ата минута Чавдар Янков стреля от пряк свободен удар, но не намери целта, а почти веднага след това и Гаел се отчете с неточен удар за Локомотив (София).

Славия успя да достигне до втори гол в 82-ата минута - Шалаев намери Курдов, който с великолепен удар от воле забоде кълбото неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Божидар Митрев.

До края на срещата не паднаха нови голове и така Славия надделя над Локомотив (София) с 2:1 и взе ценен аванс преди реванша.