3. Славия откри сезона в А група с класика над Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия откри сезона в А група с класика над Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белите” надиграха „смърфовете” през втората част, Антон Карачанаков направи своя дебют

Славия започна новия сезон в А група с победа. „Белите” се поздравиха след 3:0 над Локомотив (Пловдив). Срещата, която бе първа за шампионата, се проведе на стадиона в квартал „Овча купел” пред около 1500 зрители. Двата отбора не изиграха особено атрактивен двубой, но домакините показаха по-голямо желание за победата, особено през второто полувреме, и заслужено се поздравиха с трите точки.

Голмайстори за славистите станаха Ивайло Димитров, който бе точен на два пъти, и Иван Вълчанов. И трите попадения паднаха през втората част.

В следващия кръг Локо (Пд) домакинства на Берое, а славистите ще мерят сили с новака в елита – Пирин (Благоевград).

През първото полувреме двата съперника не предложиха особено атрактивен футбол. Темпото на игра не беше особено бързо, липсваше свежест в действията на играчите, като към това трябва да се добави и горещото време – температурата на въздуха в София по време на мача бе около 30 градуса. Все пак, отборът на Локомотив (Пд) бе по-активният  и възпитаниците на треньора Христо Колев успяха да създадат всички по-интересни и опасни ситуации за първата част.

Още във втората минута капитанът на „смърфовете” Мартин Камбуров се озова на удобна стрелкова позиция, след като комбинира с новото попълнение Оливие Боне. Нападателят шутира технично, но Георги Петков показа класата, въпреки своите 39 години, и изби в ъглов удар. След около четири минути игра Камбуров пусна майсторски към Пламен Крумов в наказателното поле, който шутира от малък ъгъл, но опитният страж на „белите” отново се намеси решително.

В играта на Славия липсваше идея при организацията на атаките, нужната агресия, както и ударите от дистанция. Те разчитаха на центрирани топки в наказателното поле, но там бранителите на пловдивчани се справяха без особено затруднение.

В 27-ата минута Локомотив отново бе много близо до това да отрие резултата. След продължително разиграване пред наказателното поле и топката бе пратена към дебнещия Александър Тунчев, който бе оставен напълно непокрит. Ударът му с глава обаче бе ловко отразен от Гошо Петков.

Първото полувреме ще се запомни и с това, че първият жълт картон за новия сезон бе получен от Дани Кики.

През второто полувреме се почувства сериозно съживяване в редиците на Славия. Само след минута игра Ивайло Димитров центрира към Емил Стоев, който обаче не успя да играе добре с топката и я прати в аут.

В 58-ата минута се стигна до доста спорно положение. Димитров бе препънат от Пламен Крумов в наказателното поле, като бившият футболист на Левски и Славия закъсня да се бори за топката, но въпреки това главният съдия Вихрен Манев не посочи бялата точка.

Първият гол за новия сезон в елита на българския футбол падна във вратата на Локомотив (Пловдив). Голмайстор стана Ивайло Димитров след отлично центриране на Карабельов. Футболистът с номер 14 засече с глава от близко разстояние и не сгреши.

Преднината за „белите” стана още по-комфортна в 76-ата минута. Тогава домакините проведоха атака като по учебник. Фераресо пусна към Атанасов по лявото крило, той напредна в наказателното поле и стигна почти до аутлинията. Оттам върна, но на пътя на кълбото бе Тунчев. Той обаче не успя да се намеси добре и подари топката на Вълчанов, който с плътен удар се разписа за 2:0.

Гостите от Пловдив се втурнаха в атака, което отвори много пространства за „белите”. „Смърфовете” допускаха и лесни грешки в бързината и така се стигна до трети гол. Манзоро се възползва от една такава в 90-ата минута, отне и напредна уверено, пусна пас между Тунчев и Котев право в краката на Димитров и вкара втория си гол.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)