3. Славия отново не сгреши срещу Пирин (ВИДЕО)

Славия отново не сгреши срещу Пирин (ВИДЕО)

Благоевградчани останаха без победа през сезона

Славия не загуби от Пирин (Благоевград) в десети пореден двубой.

„Белите“ спечелиха с 2:1 визитата си в Благоевград от четвъртия кръг на футболната ни efbet Лига.

След него домакините остават без успех през новия сезон, след като играха с човек по-малко от 52-ата минута, когато Юлиян Попев бе изгонен заради втори жълт картон.

Славия взе своето с два идентични гола след остри центрирания отдясно на Тони Тасев, дело на Йон Бакеро (21) и Радослав Кирилов (29). Почетното попадение за „орлетата“ бе дело на Преслав Йорданов и падна от дузпа в 62-ата минута.

Началото на двубоя бе равностойно, а първият изстрел нанесе Галин Иванов от гостите в 11-ата минута. Точно 10 по-късно Радослав Кирилов изведе отлично Тони Тасев по десния фланг и той центрира към наказателното поле, където Йон Бакеро засече от движение, за даде аванс на Славия.

Впоследствие Пирин имаше 2 възможности да изравни, ала Светослав Вуцов отрази удари на Китан Василев и Александър Дюлгеров.

Това се оказа ключово, защото в 29-ата минута „белите“ удвоиха резултата. Този път голмайсторът Бакеро намери с едно докосване Тасев и той отново центрира прострелно, за да може Радослав Кирилов да се разпише за 2:0.

Така завърши първото полувреме, а 7 минути след началото на второто Пирин остана с човек по-малко. Юлиян Попев игра с ръка в центъра на терена и бе изгонен с втори жълт картон.

В 58-ата минута Славия удари греда. Иванов изведе Ради Кирилов отляво в наказателното поле, а капитанът на „белите“ напредна и шутира мощно в близкия ъгъл, но топката се отби от напречния стълб и тупна пред голлинията, но не пожела да влезе в мрежата.

В 62-ата минута Пирин върна един гол, тъй като Преслав Йорданов бе точен от дузпа. Тя бе отсъдена след намеса на ВАР заради нарушение срещу него самия от Ертан Томбак.

В оставащия около половин час до края на мача обаче футболистите на Пирин нямаха никакви сили с човек по-малко, а гостите от Славия предпочетоха спокойно да задържат аванса си.

Така домакините трябваше да се примирят със загубата. Те остават с 2 точки от 4 мача, докато Славия вече има 6 от 3 двубоя и заема петото място във временното класиране.

ПИРИН - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Йон Бакеро (21)
0:2 Радослав Кирилов (29)
1:2 Преслав Йорданов (62, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 6. Юлиян Попев;

Треньор: Красимир Петров;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн, 93. Кемело Нгуена, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов (к), 7. Йон Бакеро;

Треньор: Златомир Загорчич.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо