3. Славия пак загуби у дома, Берое с първа победа (видео)

Славия пак загуби у дома, Берое с първа победа (видео)

Славия записа втора поредна загуба на своя стадион, след 1:2 срещу Берое в среща от трети кръг на А група.

Старозагорският отбор от своя страна регистрира първи успех през новия сезон, но има и мач по-малко от останалите елитни състави.Феновете на „Овча купел” започнаха да зоват за оставка след поражението, като още не са виждали своя отбор да печели у дома. Славистите се наложиха мъчно в предишния си двубой с Миньор Перник, но като гости.Берое от своя страна стартира добре сезона, с точка срещу шампиона Литекс, и успех в София днес.

„Зелените” не показаха най-добрия си футбол, и на моменти се видя умора от тежкия цикъл мачове, които изиграха, но въпреки всичко надхитриха Славия, за да стигнат до трите точки.Двубоят започна двуостро, с атаки към двете врати, като малко по-добри положения имаше в полза на домакините. Това обаче се обърна срещу тях в 24-та минута, когато след центриране на Петър Димитров отдясно в пеналта на Славия, Йордан Петков се опита да изчисти топката пред Златинов, но вместо това я прати в собствената си врата.Малко след това гостите пропуснаха да удвоят преднината си, след неразчетено излизане на Стефано Кунчев.

Младият страж имаше доста проблеми в срещата, и от грешките на защитниците пред него не се получаваше нищо добро.Второто полувреме бе значително по-интересно, като Славия започна с натиск още след първия съдийски сигнал. Емил Велев направи и две смени на почивката, които раздвижиха играта и последваха няколко опасности пред Теодор Скорчев.В 71-та минута Радослав Бачев спъна Николай Божов в наказателното поле, и реферът, доста скромен в отсъжданията си до момента, даде дузпа за „белите”.

Дани Пеев застана зад топката и изравни резултата, макар че Скорчев хвана ъгъла.Много сериозна грешка в отбраната на Славия доведе до втори гол във вратата на „белите”. Виктор Генев и Стефано Кунчев не се разбраха кой да играе с топката, и опитният Станислав Бачев се възползва, за да я прати в мрежата в 79-та минута.

Смутени от късния гол и собствените си грешки, славистите не успяха да отреагират, и макар да се опитаха да търсят изравнително попадение, не стигнаха до такова и загубиха отново на свой терен, съобщава "Дарик".

След три кръга, Славия е на 11-то място с три точки, Берое има четири от два мача и е на шеста позиция.

Славия – Берое 1:2

(0:1) Петков 24’ (авт.)
(1:1) Пеев 72’ (д.)
(1:2) Бачев 79’

Славия:
Кунчев; Дяков, Петков (к.), Дениран (64’ Цачев), Генев; Дюлгеров (46’ Георгиев), Р. Димитров, Илиев; Пеев, Божов, Жуниньо (46’ Г. Иванов);

Берое:
Скорчев; Томаш, Тодоров, Бачев, Пенев; Велев, Костадинов, П. Димитров (89’ Младенов), Жеков (к.) (75’ Апостолов); Златинов, Христов (66’ Божанов);

Жълти картони: Генев, Илиев, Божов (С); Скорчев, Бачев (Б);
Стадион: „Славия", кв. Овча купел;
Съдия: Вихрен Манев;

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза