3. Славия победи Черно море с 1:0 в турнира на комплекс "Пири"

Славия победи Черно море с 1:0 в турнира на комплекс "Пири"

Галин Иванов вкара победния гол за "белите" в 80-ата минута

Славия победи минимално Черно море с 1:0 в среща от 4-странния приятелски турнир, който се играе на комплекс „Пири” в близост до планинския курорт Банско. „Белите” от София измъкнаха победата с гол в края на мача дело на Галин Иванов, който стреля от малък ъгъл и успя да изненада вратаря Денчев, съобщава сайтът на "моряците".

Срещата се игра при голям зрителски интерес, защото беше като финал на турнира, а ремито осигуряваше краен успех в надпреварата за „моряците”. Сред публиката бе и целият отбор на Монтана, начело със старши треньора Стефан Грозданов. Именно Монтана е първият съперник на Черно море в шампионата на „А” група.

Първото полувреме премина с повече борба в центъра на терена и по-малко качествени отигравания на двата тима. Дончо Атанасов имаше първия шанс за варненци в 6-ата минута, но вратарят на Славия спаси, а в 18-ата и столичани изпуснаха шанс да открият резултата. Най-чистото положение през първата част дойде точно по средата на полувремето, когато Хермес Паломино и Йордан Божилов отиграха технично към Камазола, който остана очи в очи със стража на Славия, но стреля в аут и резултатът остана 0:0 след 45 минути игра.

Положенията пред двете врати продължиха да са рядкост и през второто полувреме. След час игра треньорът на Черно море Стефан Генов направи 5 смени наведнъж и това доведе до някои неразбирателства сред играчите на отбора. В 75-ата минута и Миро Манолов се появи на терена на мястото на Хермес Паломино. 5 минути по-късно Славия нанесе своя удар. Галин Иванов, който по всичко изглежда ще остане в Славия и през този сезон въпреки слуховете за трансфер в чужбина, изненада вратаря Денчев от малък ъгъл след изпълнение на пряк свободен удар, стражът успя да избие топката с крак, но не спаси гола и „белите” поведоха с 1:0. До края отборът от Варна не намери път към вратата на Славия и момчетата на Мартин Кушев удържаха крехкия си аванс.
Славия 1:0 Черно море
1:0 80’ Галин Иванов

Черно море: Титуляри: Пиргов, С.Александров, А. Александров, Янев, Р. Колев, Илиев, Камазола, Марчев, Атанасов, Божилов, Паломино
Второ полувреме: Денчев, Лазаров, Т.Колев, Йотов, Симеонов, Петков, Попов, Митев, Николов, Манолов